אישום: תושב מיסיסיפי שלח את המעטפות המורעלות

בזמן שהרשויות בארצות הברית מתקשות לפענח מי עומד מאחורי הפיגוע בבוסטון, דווקא חקירת המעטפות המורעלות מתקדמת באופן מהיר. רק אתמול נעצר האזרח האמריקני פול קווין קרטיס בחשד ששלח את הרעל ריצין לנשיא ארצות הברית אובמה, וכבר היום הוגש נגדו כתב אישום

מואשם בשליחת המעטפות. פול קווין קרטיס (AP)

כתב אישום הוגש היום נגד פול קווין קרטיס בגין שליחת המעטפות המורעלות לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, לסנאטור הרפובליקני רוג'ר וויקר וללשכתה של השופטת סיידי הולנד במדינת מיסיסיפי - כך מדווחות סוכנויות הידיעות AP ורויטרס. קווין קרטיס נעצר רק אתמול בביתו שבעיר קורינת', וכבר היום הוא בגדר מואשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מאמינים כי קרטיס אחראי לשליחת שלוש המעטפות המורעלות", נמסר אתמול בהודעת ה-FBI, "באמצעות מערך הפיקוח על הדואר נמצא כי המעטפות הכילו חומר חשוד, שנבדק והוכח כרעל הריצין". המכתב השלישי ששלח קרטיס, הגיע ללשכתה של השופטת סיידי הולנד ממחוז לי שבמדינת מיסיסיפי, כך דיווחה הלילה רשת CNN.

לאחר שזוהו המעטפות כמורעלות, פתחו הבולשת הפדרלית ומשטרת גבעת הקפיטול בחקירה מיידית של האירוע. ריצין הוא רעל שמופק מצמח הקיקיון, ורעילותו גבוהה פי 6,000 מהציאניד. כל מגע עם החומר עלול לגרום למוות בתוך 24 שעות. השימוש הידוע המתועד ביותר בריצין נעשה על ידי הקג"ב של ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה.