100 האישים המשפיעים של טיים: לפיד IN, נתניהו OUT

המגזין האמריקני טיים פרסם את רשימת 100 האישים המשפיעים בעולם. שר האוצר יאיר לפיד נכנס לרשימה, ואילו ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאר בחוץ אחרי שנתיים רצופות. "יש לו כבר את הגישה הנחוצה", צוין. עוד נכנסו: מנהיג קוריאה הצפונית והאפיפיור החדש פרנציסקוס

כבכל שנה, המגזין האמריקני טיים פרסם את רשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם, שנבחרו על ידי צוות העורכים. הרשימה מחולקת לקטגוריות וביניהן מנהיגים, אייקונים ואמנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באופן מפתיע, השנה נכנס לקטגוריית המנהיגים שר האוצר יאיר לפיד, ואילו ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נכנס לרשימה - לאחר שנתיים רצופות שקיבל בה מקום של כבוד. "המגיש לשעבר יאיר לפיד הוא לא הפוליטיקאי הראשון שהגיע מאולפני הטלוויזיה", נכתב במגזין. עוד צוין כי הקולות הרבים שקיבל יו"ר יש עתיד בבחירות העניקו לו יציבות גם בעולם.

"אם העולם באופן כללי רואה את ישראל דרך הסכסוך שלה עם הפלסטינים, לפיד מייצג באישיותו את הפוקוס הפנימי של האומה", נכתב בדברי ההסבר לבחירה. "הוא מועמד מחאה מהמרכז, הוא ביסס את מסע הבחירות שלו על צדק כלכלי למעמד הבינוני הנשכח. הוא הבטיח 'פוליטיקה חדשה'. לפיד התחבר לחששות ישראליים מקומיים ונערך לתפקיד הציבורי בשקט".

במגזין ציינו כי הוא כבר הצהיר שהוא יתמודד על ראשות הממשלה בבחירות הבאות. "לאחר שהמם את המפלגות המבוססות, הוא נותר נאמן להבטחה של 'פוליטיקה חדשה', התנגד לשידולים של ראש הממשלה נתניהו ואף יצר ממשלה בלי המפלגות הדתיות החזקות של ישראל. יש לו כבר את הגישה", הודגש בסוף הידיעה.

גם קים ג'ונג און זוכה לכבוד

על שבעת השערים המתחלפים של המגזין הוצגו תמונותיהם של הראפר ג'יי זי, אמיר חאן, שחקנית הטניס לי-נה, היזם אלון מאסק, השחקנית ג'ניפר לורנס, הרפובליקני ראנד פול והנערה הפקיסטנית מללה יוסופזאי, שנורתה בראשה על ידי איש טליבאן.

גם נשיא ארה"ב ברק אובמה נכנס לרשימה, ונכתב עליו כי הוא פועל בקדנציה הנוכחית לאפשר לאמריקנים עתיד טוב יותר. "הנשיא אובמה פועל ליצירת שגשוג רחב יותר, והוא משקיע בעם שלנו, במודרניזציה של התשתית שלנו ובניהול ארוך הטווח שלנו", צוין בנימוק לבחירתו.

נכנס לרשימה. מנהיג קוריאה הצפונית (רויטרס)

האפיפיור פרנציסקוס (רויטרס)

זמרת משפיעה. ביונסה (רויטרס)

ג'יי זי. על אחד השערים המתחלפים (TIME magazine)

עוד מנהיגים שנכנסו לרשימה: מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, שנודע לציבור בעיקר בזמן הסופה "סנדי", מנהיג קוריאה הצפונית השנוי במחלוקת קים ג'ונג און, והאפיפיור החדש פרנציסקוס.

בין האמנים שנכנסו אפשר למצוא את השחקנית ג'ניפר לורנס, אחת מהכוכבות העולות בשמי הוליווד, הזמרת כריסטינה אגילרה, הבמאי סטיבן ספילברג, ג'סטין טימברלייק וביונסה.