הפיצוץ במפעל בטקסס: בין 5 ל-15 הרוגים

במשטרת העיר ווסט, הסמוכה למפעל הדשנים שהתפוצץ, אומרים כי יש עדיין מספר לא ברור של כבאים ושל אזרחים המוגדרים נעדרים. חוקרי הפיצוץ עדיין לא שוללים את האפשרות שהשריפה במפעל נגרמה מהצתה

אחרי הדיווחים על חשש לעשרות הרוגים כתוצאה מהפיצוץ במפעל הדשנים בטקסס, אומרת המשטרה המקומית כי בין 5 ל-15 אנשים נהרגו באסון. 160 פצועים מטופלים בבתי חולים באזור. המשטרה סבורה שמדובר בתקלה, אבל האזור כולו סגור כרגע ומתייחסים אליו כאל זירת פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ראיתי כזה דבר אף פעם", אמר מפקד כוח המשטרה פרנל מקנמרה. "זה נראה כמו שטח מלחמה". השריפה סביב המפעל המשיכה לאחוז בבניינים במשך שעות ארוכות אחרי הפיצוץ.

"שמעתי פיצוץ אדיר, הכל נפל עליי, הגג, התקרה, הקירות. חילצתי את עצמי כדי להזעיק עזרה" אמר אחד מעובדי המפעל, כשהוא מכוסה בדם לכתב CNN שהגיע למקום.

מוקדם יותר אמר ראש עיריית ווסט שמספר כבאים שיצאו להילחם בלהבות, כנראה שישה, נעדרים. הוא טען שעדיין אי אפשר לפסול אפשרו שמדובר בהצתה מכוונת.

"המפעל בער עוד לפני הפיצוצים, הוא כמעט נאכל באש כשהגעתי, ואז הוא התפוצץ", אמר ראש העיר טומי מוסקה. "אנחנו צריכים את התפילות שלכם, יש כאן הרבה מאוד נפגעים, יש הרבה אנשים שלהערכתי לא יהיו כאן מחר".