חשש לעשרות הרוגים במפעל בטקסס: "כמו פצצת אטום"

הרשויות בטקסס עורכות חיפושים אחר נפגעים נוספים, זאת לאחר ש-200 בני אדם לפחות נפצעו מהפיצוץ העז במפעל הדשנים, שהרעיד את האזור. ראש העיר הביע חשש שמניין הקורבנות באסון ימשיך לעלות. "זה היה כמו טורנדו, כל התקרה קרסה", שיחזרו התושבים

ראש העיר וואקו בטקסס, הסמוכה למפעל הדשנים בו אירע הפיצוץ שגרם לפציעתם של לפחות 200 בני אדם, אמר כי מניין ההרוגים צפוי לעלות משמעותית. "אנו עוברים בית בית ומחפשים אחר נפגעים, זו טרגדיה שלא תיאמן", סיפר השריף המקומי ג'רי מאשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה כמו פצצת אטום", תיאר ראש העיר טומי מוסקה, שאמר כי הייתה דליקה במפעל שככל הנראה גרמה לפיצוץ האדיר. "הייתה פטריית עשן ענקית. המפעל בער עוד לפני הפיצוצים, הוא כמעט נאכל באש כשהגעתי".

"אנחנו צריכים את התפילות שלכם, ישנם הרבה פצועים ונפגעים", הוסיף ראש העיר. "יש הרבה אנשים שככל הנראה לא יהיו איתנו מחר". 

צפו ברגעי הפיצוץ:

 "כמו טורנדו, כל התקרה קרסה"

השריף ג'רי מאשק אמר בעקבות האירוע הקשה כי "הורינו לכל חברות הגז לעצור את הזרמת הגז לאזור שבו התרחשו הפיצוצים הלילה. אנחנו לא צריכים עוד עזרה למרות שנכון לעכשיו יש לנו כמות עצומה של פצועים". לדבריו, הרשויות עורכות כעת סריקות אחר נפגעים נוספים כדי לוודא שאף אחד לא נשאר מאחור.

חשש לעשרות הרוגים (רויטרס)

ד"ר ג'ורג' סמית, ראש אגף הרפואה בוואקו הביע גם הוא חשש כבד שמניין ההרוגים יעלה באופן דרמטי. "יש סיכוי שמספר ההרוגים יעלה ל-60 או 70. זהו מספר קשה מאוד לעיכול", ציין. "קיבלתי את הרושם הזה על פי התיאור ששמעתי מהכבאים, אך בשלב זה אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות. כרגע אנחנו יודעים על שני הרוגים באופן וודאי".

תושבים באזור המפעל תיארו בכלי התקשורת המקומיים את מימדי ההרס. "זה כמו להיות בתוך טורנדו, כל החלונות של הבית שלי התפוצצו, ממש כמו רעידת אדמה", אמרה דבי מאראק, תושבת וואקו. "כל התקרה בבית קרסה", סיפר קית' וויליאמס, תושב וואקו, שביתו נהרס לחלוטין כתוצאה מהפיצוץ העצום. "החלונות נשברו והלבנים יצאו מתוך הקירות. המוסך האחורי בבית התפוצץ לגמרי כתוצאה מההדף. גם הבתים של השכנים שלי בשני צדי הרחוב הרוסים".