הפיגוע בבוסטון: זוהו שני חשודים

חוקרי ה-FBI זיהו שני חשודים אפשריים במעורבות בפיגוע בבוסטון, על פי תמונות שצולמו מספר שניות לאחר הפיצוץ, סמוך לקו סיום המרתון. בצילומים נראה אחד החשודים נושא על גבו תיק שחור וברשויות מאמינים כי בו הונחה הפצצה. בשלב זה השניים מסווגים כבעלי "עניין גבוה" עבור חוקרי הבולשת

שניות לאחר הפיצוץ, השבוע (AP)

חקירת הפיגוע בבוסטון נמשכת: חוקרי ה-FBI בודקים כעת כיוון חקירה נוסף, שלפיו בזירת הפיגוע בבוסטון היו שני חשודים שתועדו במצלמות - כך מדווחת רשת CNN. החוקרים נעזרים בתמונות שצולמו מספר שניות לאחר פיצוץ המטען, סמוך לקו הסיום של מירוץ המרתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחוזר שנשלח אתמול לסוכנויות הפדרליות בארצות הברית הופצו תמונות מזירת הפיגוע בניסיון לזהות את שני החשודים שנראו במקום. לסוכני הבולשת נמסר כי החשודים מסווגים כבעלי "עניין גבוה" עבור החוקרים. בצילומים נראה אחד החשודים נושא על גבו תיק שחור וברשויות מאמינים כי בו הוטמנה הפצצה.

מקור בסוכנות הפדרלית מסר כי "הרשויות טרם זיהו את שני החשודים בשמם ובשלב זה תמונותיהם לא מתפרסמות על מנת שלא לפגוע בחקירה המתנהלת".

חוקרים בזירת האירוע, השבוע (רויטרס)

אחד החשודים חבש כובע בייסבול ומעיל שחור

על פי התיאורים בכלי התקשורת, תואר החשוד כאדם שחבש על ראשו כובע בייסבול הפוך עם מצחיה, ולבש חולצה בהירה ארוכה ומעליה מעיל שחור. לפי אחד מהם, הוא עדיין לא זוהה - וזאת בניגוד לדיווחים מוקדמים יותר, לפיהם הוא זוהה ואף נעצר. הדבר הוודאי היחיד כרגע הוא שחלה "התקדמות משמעותית" בחקירה.

באתר האינטרנט "בוסטון גלוב" דווח, כי באחד מהסרטונים נראה אלמוני כשהוא מניח תיק בצבע שחור - ונמלט מהמקום. לאחר שהתקשורת האמריקנית רחשה עם כותרות על מעצרו של החשוד, מיהרו ב-FBI להכחיש באופן גורף את הדיווח.

"אנו מבקשים מכלי התקשורת, במיוחד בשלב מוקדם זה של החקירה, להפגין זהירות ולשאוב מידע ודאי רק מהגורמים הרשמיים", כך לפי ההודעה הרשמית. עם זאת, הגורם המשטרתי שמסר את הדיווח הכוזב לכאורה למספר כלי תקשורת אמריקניים - סירב לחזור בו.