ארה"ב: מאות נפגעים בפיצוץ במפעל בטקסס

בפיצוץ עז שאירע במפעל לייצור דשנים סמוך לעיירה וואקו נהרגו לפחות שני בני אדם וכ-200 נוספים נפגעו. עשרות בתים בסביבת המפעל נהרסו ונזק נגרם לחנויות ובתי עסק. "הפיצוץ היה כל כך חזק, כל החלונות בבית נשברו", סיפר תושב מקומי. צפו ברגע הפיצוץ

לפחות 200 בני אדם נפגעו בפיצוץ אדיר שהתרחש במפעל לייצור דשנים סמוך לעיירה וואקו במדינת טקסס בארה"ב. הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים מתארים הרס נרחב ונזקים כבדים לבתים ולחנויות סמוך למפעל. אחת ההערכות הן כי מדובר בתאונה שנגרמה כתוצאה מדליקה שפרצה במפעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת ABC מדווחת כי מתוך 200 הפצועים, כ-40 נפצעו באורח קשה. הרשויות בטקסס מדווחות כי בין 75 ל-100 בתים בקרבת המפעל שהתפוצץ ניזוקו קשות וחלק גדול מהם אף נהרסו לחלוטין. "בשלב זה כוחות ההצלה עדיין במקום", אמר דני מור, דובר במשטרה המקומית בטקסס. "הכוחות מטפלים כעת בפצועים ומפנים אותם לבתי החולים באזור".

"ראינו את הפיצוץ", סיפר ברי מרי, תושב וואקו, לרשת CNN. "זה נשמע כמו פצצה. בהתחלה לא ידענו מה קרה. סגרנו ונעלנו את כל החלונות והדלתות. אחר כך, ראינו ענן עשן ענק מיתמר באוויר ואת כוחות ההצלה מגיעים למקום. הכוחות ואנשי העיירה מכינים את התושבים לקראת פינוי".

מרי תיאר את הדקות הראשונות לאחר הפיצוץ האדיר ואמר: "אנחנו נמצאים במרחק של כשני קילומטר מהמפעל. זה היה נשמע כמו פצצה בחצר האחורית של הבית. הפיצוץ היה כל כך חזק, החלונות בתוך הבית נשברו. כרגע יש לנו חברים ומשפחה שאליהם נעבור עד שייפנו את זירת הפיצוץ".

"כל התקרה בבית קרסה", סיפר קית' וויליאמס, תושב וואקו, שביתו נהרס לחלוטין כתוצאה מהפיצוץ העצום. "החלונות נשברו והלבנים יצאו מתוך הקירות. המוסך האחורי בבית התפוצץ לגמרי כתוצאה מההדף. גם הבתים של השכנים שלי בשני צדי הרחוב הרוסים".