ארה"ב: נעצר חשוד בשליחת מעטפת הרעל לאובמה

לאחר שאמש דווח כי הבולשת הפדרלית הצליחה לשים את ידיה על חשוד בביצוע הפיגוע הקטלני בבוסטון, הודיעו ב-FBI כי נעצר חשוד בשליחת מעטפות הרעל שיועדו לנשיא אובמה, לסנאטור רפובליקני ולשופטת במדינת מיסיסיפי

עלול לגרום למוות תוך 24 שעות. אובמה (רויטרס)

הרשויות בארצות הברית הודיעו כי עצרו חשוד בשליחת מעטפות הרעל אתמול ללשכתו של הנשיא ברק אובמה, למשרדו של הסנאטור רוג'ר וויקר וללשכתה של שופטת במדינת מיסיסיפי. החשוד, תושב מיסיסיפי בשם פול קווין קרטיס, נעצר על ידי בלשי ה-FBI בביתו שבעיר קורינת'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מאמינים כי קרטיס אחראי לשליחת שלושת המעטפות המורעלות", נמסר בהודעת ה-FBI, "באמצעות מערך הפיקוח על הדואר נמצא כי המעטפות הכילו חומר חשוד, שנבדק והוכח כרעל הריצין". המכתב השלישי ששלח קרטיס, הגיע ללשכתה של השופטת סיידי הולנד ממחוז לי שבמדינת מיסיסיפי, כך דיווחה הלילה רשת CNN.

לאחר שזוהו המעטפות כמורעלות, פתחו הבולשת הפדרלית ומשטרת גבעת הקפיטול בחקירה מיידית של האירוע. ריצין הוא רעל שמופק מצמח הקיקיון, ורעילותו גבוהה פי 6,000 מהציאניד. כל מגע עם החומר עלול לגרום למוות בתוך 24 שעות. השימוש הידוע המתועד ביותר בריצין נעשה על ידי הקג"ב של ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה.