אובמה: "נכשלנו להעביר את החוק בגלל הרפובליקנים"

נשיא ארה"ב נאם הלילה במסיבת עיתונאים בוושינגטון, והאשים את הסנאטורים הרפובליקניים, שלדבריו "הכשילו את התהליך תוך כדי שימוש בפוליטיקה זולה ובתירוצים". בעד הצעת החוק, אותה הגישה המפלגה הדמוקרטית, הצביעו רק 40 סנאטורים, בעוד 60 הצביעו נגד

אובמה שוב נכשל. ארכיון (חדשות 2)

הסנאט האמריקני דחה אתמול הצעת חוק מטעם המפלגה הדמוקרטית, הקוראת לאסור מכירת רובי סער ומחסניות גדולות, כגון אלו בהם השתמש הרוצח מקונטיקט אדם לנזה. זוהי מפלתו השנייה של הנשיא אובמה בנושא, לאחר שהצעתו הראשונה לבצע בדיקות רקע לכל הקונים כלי נשק לא עברה בסנאט. בהצבעה זו הצביעו בעד רק חמישים וארבע סנאטורים, בעוד הרוב הדרוש להעברת ההצעה הוא של שישים חברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסך הכול הצביעו שישים סנאטורים נגד החוק שמגביל מכירת כלי נשק. ארבעים סנאטורים הצביעו בעד החוק, שהיה אמור להיות אף יותר קשה ומגביל מהחוק שהיה בתוקף משנת 1994 ועד שנת 2004, ושהשתנה בזמן ממשל הנשיא בוש.

רוצחי ההמונים בקולוראדו ובקונטיקט השתמשו ברובי סער

בחודש יולי האחרון נכנס צעיר לבית קולנוע במדינת קולוראדו שבארה"ב, ובזמן הקרנת הסרט החדש באטמן, ירה לכל עבר והביא למותם של שנים עשר בני אדם. עשרות נפצעו במקרה זה, והתביעה ביקשה לגזור על הרוצח עונש מוות.

גם בקונטיקט אירע רצח מזעזע בחודש דצמבר. צעיר שנכנס לבית הספר "סנדי הוק" בזמן הלימודים החל לירות לכל עבר. כתוצאה מהירי, נהרגו 20 ילדים. הצעיר, אדם לנזה בן העשרים, רצח את אימו בביתו עוד לפני שיצא אל מסע הרצח, ובסוף התאבד בירייה.

בעקבות הרצח, החלו להישמע קולות רבים ברחבי ארה"ב, הקוראים לממשל לשנות את הקלות בה ניתן לרכוש כלי נשק אוטומאטיים. עם זאת, ניתן לראות שהלחץ על הממשל לא עזר, והחוק להגבלת מכירת הנשק לא השתנה.