החשוד בפיגוע בבוסטון "חבש כובע הפוך, חולצה לבנה ומעיל שחור"

נראה שחקירת הפיצוצים הקטלניים במרתון בבוסטון נמצאת על סף פיצוח. המקור שדיווח מוקדם יותר היום שנעצר חשוד, לא חזר בו גם לאחר הכחשה גורפת מצד ה-FBI. מקורות משטרתיים אחרים מסרו תיאור של החשוד שזוהה במצלמות האבטחה בזירה

הפיגוע בבוסטון. קצה חוט? (רויטרס)

החוקרים בארה"ב נאבקים כדי לפתור את תעלומת הפיגוע הקטלני במרתון בוסטון. החיפוש כעת מתבצע אחר אדם שנראה בסרטי מצלמות אבטחה מהאירוע, כך לפי שני גורמים בכירים המעורבים בחקירה, שצוטטו ב-CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אותם גורמים זיהו את החשוד כאדם שחבש על ראשו כובע בייסבול הפוך עם מצחיה, ולבש חולצה בהירה ארוכה ומעליה מעיל שחור. לפי אחד מהם, הוא עדיין לא זוהה - וזאת בניגוד לדיווחים מוקדמים יותר, לפיהם הוא זוהה ואף נעצר. הדבר הוודאי היחיד כרגע הוא שחלה "התקדמות משמעותית" בחקירה וזו ככל הנראה תמונת החשוד.

באתר האינטרנט "בוסטון גלוב" דווח, כי באחד מהסרטונים נראה אלמוני כשהוא מניח תיק בצבע שחור - ונמלט מהמקום. לאחר שהתקשורת האמריקנית רחשה עם כותרות על מעצרו של החשוד, מיהרו ב-FBI להכחיש באופן גורף את הדיווח. "אנו מבקשים מכלי התקשורת, במיוחד בשלב מוקדם זה של החקירה, להפגין זהירות ולשאוב מידע ודאי רק מהגורמים הרשמיים", כך לפי ההודעה הרשמית. עם זאת, הגורם המשטרתי שמסר את הדיווח הכוזב לכאורה למספר כלי תקשורת אמריקניים - סירב לחזור בו.

אחד מחלקי המתכת במטען (רויטרס)

בבוסטון הייתה אמורה להיערך מסיבת עיתונאים סמוך לחצות, שעון ישראל, אך ככל הנראה היא נדחתה או בוטלה מסיבה שאיננה ברורה. בשעות הערב, לאחר הידיעה על מעצרו של חשוד בפיגוע, התכנסו מאות עיתונאים ואזרחים בבית המשפט בבוסטון - שפונה באותן דקות בשל התרעה כוזבת על פצצה.

"המפגעים ביקשו למקסם את הסבל"

סגנו של מפקד הבולשת הפדרלית לשעבר, טום פואנטס, אמר כי "אם מסתכלים מנקודת מבט מזרח-תיכונית - ניתן לראות בפיגוע את סימני ההיכר של קבוצות דוגמת אל-קעידה ודומותיה, אך אם מסתכלים מנקודת מבט מקומית", הוא הוסיף, "ניתן לראות את סימני ההיכר של הטרור המקומי שאירע בארצות הברית, כמו בשנת 1996 במהלך הפיגועים שאירעו באולימפיאדת אטלנטה".

אנשי הצוותים הרפואיים שטיפלו בפצועים, אמרו כי לנוכח הפגיעות הקשות, "ניתן לומר שמי שביצע את הפיגוע ביקש למקסם את הסבל". "בגופן של כמה מהפצועים נמצאו כדורי מתכת ומסמרים", אמר ד"ר ג'ורג' וולמהאוס, ראש צוות הטראומה בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס. "בכמה מהם יש עשרות כלי מתכת", ציין.