דיווח: נעצר חשוד בפיגוע בבוסטון; המשטרה: "לא בוצע מעצר"

גורמי משטרה בארצות הברית מסרו הערב לרשת CNN כי חלה התפתחות בחקירת האירוע שבו נהרגו שלושה בני אדם ויותר מ-140 נפצעו: הם מאמינים שהצליחו לזהות חשוד במעשה. האתר "בוסטון גלוב" מדווח כי בצילומים מזירת האירוע נראה אדם מניח את אחד המטענים. מקורות בכירים עם זאת סתרו את הידיעה על המעצר

"זיהינו חשוד במעשה". הפיגוע בבוסטון (AP)

רשת CNN מדווחת מפי גורמי משטרה אמריקניים, כי הערב חלה "התקדמות משמעותית" בחקירת הפיגוע בבוסטון, שגבה את חייהם של שלושה בני אדם וגרם לפציעתם של יותר מ-140 נוספים. על פי הדיווח, הצליחו רשויות אכיפת החוק לזהות חשוד במעשה. יחד עם זאת, פרסמה סוכנות הידיעות AP מפי גורמים במשטרת בוסטון, כי לא בוצע מעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בהתפתחות בעלת חשיבות מובהקת", אמר גורם משטרתי בכיר לרשת החדשות האמריקנית, שם פורסם כי "החוקרים זיהו חשוד במעשה, בהתבסס על תיעודי מצלמות האבטחה". באתר האינטרנט "בוסטון גלוב" דווח, כי באחד מהסרטונים נראה אלמוני כשהוא מניח תיק בצבע שחור - ונמלט מהמקום.

עם זאת, לפי דיווח נוסף ב-CNN, ייתכן וחל בלבול בין גורמים משטרתיים שונים. שני מקורות בכירים אמרו לאחר הפרסום הערב, כי הייתה "אי הבנה" ואף חשוד לא נעצר.

אחד מחלקי המתכת במטען (רויטרס)

סגנו של מפקד הבולשת הפדרלית לשעבר, טום פואנטס, אמר כי "אם מסתכלים מנקודת מבט מזרח-תיכונית - ניתן לראות בפיגוע את סימני ההיכר של קבוצות דוגמת אל-קעידה ודומותיה, אך אם מסתכלים מנקודת מבט מקומית", הוא הוסיף, "ניתן לראות את סימני ההיכר של הטרור המקומי שאירע בארצות הברית, כמו בשנת 1996 במהלך הפיגועים שאירעו באולימפיאדת אטלנטה".

אנשי הצוותים הרפואיים שטיפלו בפצועים, אמרו כי לנוכח הפגיעות הקשות, "ניתן לומר שמי שביצע את הפיגוע ביקש למקסם את הסבל". "בגופן של כמה מהפצועים נמצאו כדורי מתכת ומסמרים", אמר ד"ר ג'ורג' וולמהאוס, ראש צוות הטראומה בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס. "בכמה מהם יש עשרות כלי מתכת", ציין.