רעל קטלני נשלח במעטפה לנשיא אובמה - ונתפס

מעטפה ובה החומר המסוכן ריצין, שמוענה למנהיג העולם החופשי יורטה במתקן הדואר הנשיאותי, שאינו ממוקם בסמוך לבית הלבן. יממה קודם לכן נמצאה מעטפה דומה שיועדה לסנאטור הרפובליקני רוקר וויקר. הבולשת הפדרלית פתחה בחקירת האירוע

דיווח: חומר מסוכן נשלח לאובמה (רויטרס)

בעוד ארצות הברית עדיין מנסה לעכל את הפיגוע במרתון בוסטון שאירע לפני כיומיים, מדווחים כלי תקשורת במדינה כי מעטפה המכילה חומר חשוד נשלחה לנשיא האמריקני, ברק אובמה. בתום בדיקה שנערכה - נמצא כי מדובר ברעל המסוכן והקטלני ריצין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יצוין, כי דבר הדואר מעולם לא הגיע ליעדו, שכן הוא נבלם במתקן הדואר הנשיאותי שאינו נמצא בקרבת הבית הלבן. הרעל שמוען לנשיא האמריקני נחשף כיממה לאחר שמכתב דומה נשלח לסנטור הרפובליקני רוקר וויקר. כעת נבדק האם קיים קשר בין המקרים.

כיוון חקירה נוסף שנלקח בחשבון הוא האפשרות כי ישנו קשר לפיגוע במרתון בוסטון, שגבה את חייהם של שני בני אדם לפני כיומיים - אך זה נשלל על הסף. "אין שום אינדיקציה לגבי קשר אפשרי בין שני האירועים", נמסר בהודעת הבולשת הפדרלית.

הבולשת הפדרלית ומשטרת גבעת הקפיטול פתחו בחקירה מיידית של האירוע, וכעת מנסים חוקריהן להתחקות אחר עקבותיו של השולח. ריצין הוא רעל שמופק מצמח הקיקיון, ורעילותו גבוהה פי 6,000 מהציאניד. כל מגע עם החומר עלול לגרום למוות בתוך 24 שעות. השימוש הידוע המתועד ביותר בריצין נעשה על ידי הקג"ב של ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה.