מטעני החבלה מבוסטון נחשפו: "פיגוע של מחבל בודד"

בארה"ב מעריכים כי מחבל בודד הוא זה שהרכיב את הפצצות שהביאו למותם של שלושה בני אדם בפיגוע במרתון בבוסטון. במקביל, נחשפו תמונות של המטענים שהוטמנו בתוך סירי לחץ והכילו חומר נפץ רב. מומחים מסבירים: "כך אל-קאעידה ממליץ לפעיליו לפעול מסביב לעולם"

ה-FBI ממשיך לחקור את פיגוע התופת הרצחני שהתרחש שלשום במרתון בבוסטון שבארה"ב, בו נהרגו שלושה בני אדם, בהם ילד בן שמונה, ונפצעו יותר מ-130. הלילה נחשפו לראשונה תמונות של מטעני החבלה שנמצאו בזירת האירוע, והוטמנו בתוך סירי לחץ, שהוסתרו בתיקים גדולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תמונות מטעני החבלה שפורסמו נשלחו לרשויות אכיפת החוק בכל ארצות הברית, במטרה לנסות ולגלות עוד פרטים על הפיגוע. על פי ההערכות, האופן שבו הורכבו המטענים מרמז כי לפיגוע אחראי "זאב בודד" - מחבל יחיד שבנה לבדו את הפצצה והטמין אותה.

שיטה של אל-קאעידה? (AP)

מומחי ביטחון אמרו לרשת CNN כי שיטה זו דומה מאוד לדפוס הפעולה שעליו ממליץ ארגון אל קאעידה לתומכיו ברחבי העולם, בשל יעילותה. גורמים רשמיים אמרו כי בין החומרים שנמצאו הייתה תערובת בסיסית של חומרי נפץ, מתכת וקליעים נוספים.

"נלך עד קצה העולם"

על פי דיווח ברשת NBC, ככל הנראה שני המטענים פוצצו מרחוק, באמצעות שעונים שכוונו להתפוצץ תוך פרק זמן מסוים לאחר הנחתם. החוקרים הגיעו למסקנה לאחר שהחלו לבחון את החומרים שהגיעו אליהם באמצעות "קו חם" למידע מהציבור, שהוקם אתמול.

חוקרים בזירת הפיצוץ (רויטרס)

3 נהרגו. ארה"ב אבלה (רויטרס)

סוכן בכיר ב-FBI אמר אתמול כי הוא מבטיח "ללכת עד לקצה העולם" כדי למצוא מי אחראי לפיצוצים - שכן עדיין אף אדם או ארגון לא לקח עליהם אחריות. גם הנשיא אובמה אמר אמש כי עדיין לא ברור האם הגורם לפיצוצים מגיע מתוך ארה"ב או מחוצה לה.

פיגוע בבוסטון - הסיקור המלא:

מרתון בוסטון: שלושה בני אדם נהרגו ויותר מ-130 נפצעו

הלם בארה"ב: "איך זה קרה שוב?"

אובמה: "הפיגוע בבוסטון - פעולת טרור, נגיב בתקיפות"

הפצצות בבוסטון הוטמנו בסירי לחץ