ארה"ב: חומר מסוכן נשלח לחבר סנאט

דריכות שיא באמריקה: מעטפה עם חומר כימי מסוכן נשלחה לחבר סנאט. המעטפה נוטרלה בחדר הדואר בבניין הקפיטול ואיש לא נפגע. המקרה מזכיר את טרור מעטפות האנתרקס ב-2001, שהתרחש מיד לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר, בעוד שהמעטפה הנוכחית נשלחה ממש במקביל לפיגוע בבוסטון

שוב חוששים ממעטפות (AP)

24 שעות אחרי הפיגוע בבוסטון הגיעה אל חדר הדואר בבניין הקפיטול האמריקני מעטפה ובה חומר כימי מסוכן בשם ריצין. החומר היה מיועד לחבר הסנאט ממיסיסיפי, אך איש לא נפגע מאחר והחומר נוטרל לפני שהגיע ליעדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הממונה על אבטחת הסנאט אמר אמש כי בדואר המיועד לסנאטורים התקבל מכתב שהכיל את החומר ריצין, חומר כימי מסוכן. חדר הדואר נסגר למשך יומיים לצורך בדיקות וטיהורים. המעטפה הייתה מיועדת לסנטור הרפובליקני רוג'ר וויקר ממיסיסיפי, כך על פי דובר המפלג הרפובליקנית בסנאט.

"המעטפה לא הכילה סימנים חיצוניים מחשידים. החותמת שעל בול הדואר העידה כי היא נשלחה ממדינת טנסי", הוסיף הממונה על הביטחון בסנאט. ה-FBI והמשטרה המקומית חוקרים את המקרה, ושלחו דואר אלקטרוני לכל עובדי הבניין להקפיד שלא לפתוח דברי דואר חשודים בהם הם אינם מכירים באופן אישי את השולח.

מערכת הביטחון האמריקנית חוששת כי שוב המדינה עומדת מול טרור ביולוגי, בדומה למתקפת מעטפות האנתרקס ב-2001 - אז נשלחו מעטפות עם חומר ביולוגי מסוכן מסוג אנתרקס (וירוס קטלני שנמצא במעבדות בלבד) לכמה חברי קונגרס, וגם למערכות עיתונים. טרור האנתרקס התרחש שבועות ספורים לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר, ואילו המעטפה הנוכחית נשלחה ממש במקביל לפיגועים במרתון בוסטון אתמול.