הפצצות בבוסטון הוטמנו בסירי לחץ

חקירת הפיגוע בבוסטון: הפצצות הונחו בתוך שני תיקי גב בקו הסיום של המרתון, כך על פי חוקרי ה-FBI. החקירה מעלה כי הפצצות הוטמנו בתוך סירי לחץ, וסביבן היו כדוריות ברזל על מנת להגביר את מספר הנפגעים כתוצאה מרסיסים. עשרות פצועים עדיין מאושפזים בבתי החולים

הפיגוע בבוסטון, אמש (רויטרס)

חוקרי ה-FBI מאמינים כי שתי הפצצות שהופעלו בקו הסיום של מרתון בוסטון אתמול הוטמנו בתוך סירי לחץ עם כדוריות ברזל ששימשו כרסיסים, והוחבאו בתוך ילקוטים או תיקי גב. על פי דיווח ברשת NBC, ככל הנראה שני המטענים פוצצו מרחוק, באמצעות שעונים שכוונו להתפוצץ פרק זמן מסוים לאחר הנחתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוקרים הגיעו למסקנה לאחר שהחלו לחקור את החומרים שהגיעו אליהם באמצעות "קו חם" למידע מהציבור שהוקם אתמול, לאחר שני הפיצוצים בקו הסיום של מרתון בוסטון שגרמו למותם של שלושה בני אדם לפציעתם של למעלה מ-130, כמה מהם עדיין מאושפזים בבתי החולים באורח קשה.

סוכן בכיר ב-FBI אמר אתמול כי הוא מבטיח "ללכת עד לקצה העולם" כדי למצוא מי אחראי לפיצוצים - שכן עדיין אף אדם או ארגון לא לקח עליהם אחריות. גם הנשיא אובמה אמר מוקדם יותר כי עדיין לא ברור האם הגורם לפיצוצים מגיע מתוך ארה"ב או מחוצה לה, והאם מדובר בארגון או באדם בודד שאחראי לפצצה.

אובמה: "האירועים - פעולת טרור"

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר אתמול כי היחס אל המתקפה בבוסטון הוא כאל "פעולת טרור", גם אם החוקרים עדיין מנסים לקבוע האם הפיצוצים היו פעולה של קבוצת טרוריסטית, או שמדובר ב"יחיד עם כוונות זדוניות". הוא הבטיח כי ארה"ב תגיב בתקיפות אל מול הטרור.

"איננו יודעים מי עומד מאחורי המתקפה - בודדים או ארגונים, מבפנים או מבחוץ ומה המניע", הצהיר אובמה והבטיח להגיב בתקיפות. רשת CNN מדווחת כי הנשיא האמריקני כינה בנאומו את האירוע מעשה "נתעב ופחדני". גם אתמול התייחס אובמה למתקפה בבוסטון אך לא התייחס אליה אז כפעולת טרור, בעוד גורמים בבית הלבן ושר ההגנה צ'ק הייגל מסגרו זאת כך מאוחר יותר.

הייגל: "הפיגוע - פעולת טרור אכזרית"

שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל כינה אתמול את הפיגוע במרתון "פעולת טרור אכזרית". רשת CNN דיווחה מפי גורם משטרתי כי החיפושים בדירה קשורים לאזרח סעודי צעיר הנמצא במדינה באשרת סטודנט ונחקר. לפי הגורם, עד כה לא נמצאו ראיות הקושרות את הצעיר לפיצוצים. לפי סוכנות הידיעות AP, החוקרים נראו עוזבים א תהבית כשהם נושאים שקיות חומות ושקיות זבל מפלסטיק.

"ל-FBI יש הרבה קצות חוט והרבה עבודה לעשות", אמר גורם במערכת אכיפת החוק. לדבריו, החקירה מאוד נזילה וה-FBI מחפש אחר אנשים רבים. אתמול אמר סוכן ה-FBI שאחראי על חקירת הפיגוע כי הם לא ישאירו אף קצה חוט פתוח בחקירת הפיצוצים אמש.