אובמה: "הפיגוע בבוסטון – פעולת טרור, נגיב בתקיפות"

נשיא ארה"ב התייחס לחקירת הפיגוע במרתון בבוסטון ואמר כי טרם ידוע מי עומד מאחורי המתקפה ומה המניע. במקביל, בפגישה עם שגרירים הביע נתניהו את תנחומים לנשיא ולמשפחות הקורבנות. "יום של שמחה בבוסטון הפך ליום של אימה", אמר נתניהו. ה-FBI: "זו תהיה חקירה בינלאומית"

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר היום כי היחס אל המתקפה בבוסטון הוא כאל "פעולת טרור", גם אם החוקרים עדיין מנסים לקבוע האם הפיצוצים היו פעולה של קבוצת טרוריסטית, או שמדובר ב"יחיד עם כוונות זדוניות". הוא הבטיח כי ארה"ב תגיב בתקיפות אל מול הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"איננו יודעים מי עומד מאחורי המתקפה - בודדים או ארגונים, מבפנים או מבחוץ ומה המניע", הצהיר אובמה והבטיח להגיב בתקיפות. רשת CNN מדווחת כי הנשיא האמריקני כינה בנאומו את האירוע מעשה "נתעב ופחדני". גם אתמול התייחס אובמה למתקפה בבוסטון אך לא התייחס אליה אז כפעולת טרור, בעוד גורמים בבית הלבן ושר ההגנה צ'ק הייגל מסגרו זאת כך מאוחר יותר.

בקבלת פנים לסגל הדיפלומטי במשכן הנשיא הביע היום ראש הממשלה בנימין נתניהו את תנחומיו לנשיא אובמה ולמשפחות הקורבנות. "יום של שמחה בבוסטון הפך ליום של אימה", אמר נתניהו. הוא הדגיש כי ישראל ניצבת לצידה של האומה האמריקנית "באמונה, בחירות ובשאיפה לעתיד טוב יותר לכל האנושות".

ה-FBI: "זו תהיה חקירה בינלאומית"

ככל שעוברות השעות מתקבלים עוד ועוד פרטים אודות הפיגוע במרתון בבוסטון, בו נהרגו 3 בני אדם ו-לפחות 176 נפצעו. מהחקירה עולה כי שתי פצצות התפוצצו קצת לפני השעה 15:00 (שעון ארה"ב), ושמו קץ לחגיגת המרתון שהחלה רק מספר שעות קודם לכן. אחד הקורבנות היה ילד בן שמונה.

"זו תהיה חקירה בינלאומית", אמר הסוכן האחראי על החקירה מטעם ה-FBI בתדרוך עיתונאים שנערך אחר הצהריים, "נלך עד קצה העולם כדי למצוא את החשודים". שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל כינה את הפיגוע במרתון "פעולת טרור אכזרית".

רשת CNN דיווחה מפי גורם משטרתי כי החיפושים בדירה קשורים לאזרח סעודי צעיר הנמצא במדינה באשרת סטודנט ונחקר. לפי הגורם, עד כה לא נמצאו ראיות הקושרות את הצעיר לפיצוצים. לפי סוכנות הידיעות AP, החוקרים נראו עוזבים א תהבית כשהם נושאים שקיות חומות ושקיות זבל מפלסטיק.

"ל-FBI יש הרבה קצות חוט והרבה עבודה לעשות", אמר גורם במערכת אכיפת החוק. לדבריו, החקירה מאוד נזילה וה-FBI מחפש אחר אנשים רבים.