אובמה מברך את ישראל: "נעמוד לצידכם תמיד"

מנהיגי העולם ברכו את ישראל לרגל יום העצמאות ה-65. "הקשרים בין המדינות עמוקים ונצחיים", כתב נשיא ארה"ב באיגרת לנשיא. האפיפיור הבטיח להתפלל לשלום המדינה ולשלומו של פרס, ונשיא רוסיה הביע תקווה לשיתוף פעולה גובר עם ישראל: "מקווה שנפעל ביחד לקידום השלום"

אובמה. "היינו הראשונים להכיר בישראל" (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה שלח איגרת לנשיא המדינה שמעון פרס ובירך את ישראל לרגל יום עצמאותה ה-65. "ארה"ב ניצבה לצידה של ישראל מיום הקמתה", כתב הנשיא אובמה והדגיש: "נעמוד לצידכם תמיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא האמריקני סיפר באיגרת על רשמיו מביקורו בישראל. "במהלך הביקור חזיתי בקשרים העמוקים והנצחיים בין המדינות", אמר. הוא ציין את העובדה כי ארה"ב הייתה הראשונה להכיר במדינת ישראל לאחר הכרזת העצמאות. "מאז הקשרים הפוליטיים, הכלכליים, הביטחוניים והתרבותיים רק התחזקו".

האפיפיור. "מתפלל לברכות לישראל" (רויטרס)

גם האפיפיור פרנציסקוס הצטרף לברכות באיגרת חגיגית ששלח לנשיא. "אני מתפלל בשבילך ובשביל אזרחי ישראל לברכות הגבוהות ביותר", כתב האפיפיור. הוא הוסיף כי הוא מתפלל גם בשביל הנשיא לעמידה באחריותו  הרבה בשירות המדינה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ברך על היחסים הידידותיים בין המדינות באיגרת משלו. "אני משוכנע כי בעתיד נמשיך ונפתח שיתוף פעולה בונה בשדה הפוליטי, כלכלי, מדעי והומניטרי", כתב פוטין.

עוד הביע תקווה כי המדינות יפעלו ביחד במאמצים לקידום שלום, יציבות וביטחון במזרח התיכון. "מאחל לך אדוני הנשיא בריאות טובה והצלחה כמו גם שלום ושגשוג לעם בישראל", חתם.

יום העצמאות התשע"ג - סיקור מיוחד:

צפו: מטס חיל האוויר בשמי ישראל

חוגגים: קרוב למיליון מטיילים בדרכים

צפו: פרס, נתניהו, יעלון וגנץ "שרים עצמאות"

הנשיא פרס: "65 שנים של ניסים ללא הפסקה"

אובמה מברך את ישראל: "נעמוד לצידכם תמיד"

שני חתנים לחידון התנ"ך העולמי: ישראלי ואמריקני

גנץ בירך את המצטיינת הנכה: "מודה לך"

כחול-לבן בשחור-לבן: כך חגגנו פעם

הכירו: היחידות שקיבלו השנה עצמאות

טייסי חיל האוויר חושפים את הפעילות המבצעית הראשונה שלהם