רעש אדמה בעוצמה 7.8 באירן: "חשש למאות הרוגים"

רעידת אדמה הכתה ברפובליקה האיסלמית סמוך לגבול עם פקיסטן. בכיר אירני אמר כי יש "חשש למאות הרוגים". מערכות התקשורת והחשמל באזור קרסו. החברה הרוסית האחראית על בניית הכור בבושהר דיווחה כי לא נגרם נזק למתקן. בניו דלהי, קטאר ודובאי הורגשו רעשי משנה

רעש אדמה בעוצמה של 7.8 דרגות הכה היום בדרום מזרח אירן סמוך לגבול עם פקיסטן. בכיר אירני אמר כי "יש חשש למאות הרוגים כתוצאה מהרעידה". יש חשש לנזקים כבדים לבתים באזור ומערכות החשמל והתקשורת קרסו. החברה האחראית על בניית הכור הגרעיני בבושהר דיווחה כי לא נגרמו נזקים לתחנת הכוח הגרעינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחנת הטלוויזיה האירנית מדווחת כי לפי שעה ידוע על למעלה מ-40 קורבנות ברעש. סוכנות הידיעות האירנית "פארס" כינתה את רעידת האדמה "קשה וממוטטת". לפי דיווח הסוכנות, בתים רבים באזור בו הורגש רעש אדמה עשויים מבוץ ולכן יש חשש כי ייקרסו. מנתוני המכון הססמולוגי בארצות הברית עולה כי הרעידה אירעה 201 ק"מ דרומית מזרחית לעיר זהדאן, ובעומק של 15.2 ק"מ.

ניו דלהי: "אזרחים רצו לרחובות"

באזור המפרץ וניו דלהי הורגשו רעשי משנה. עדי ראייה בעיר הבירה של הודו סיפרו על אזרחים רבים שעזבו את הבניינים ורצו אל הרחובות. תושבים סיפרו כי בניינים רעדו גם בקטאר ובדובאי.

בשבוע שעבר התרחשה רעידת אדמה עזה בדרום-מזרח אירן, בכ-88 ק"מ בלבד מהכור הגרעיני בעיר בושהר. המכון הססמולוגי בארצות הברית דיווח כי הרעידה הייתה בעוצמה של 6.3 דרגות, ובעומק של 10 ק"מ. כלי תקשורת באירן דיווחו כי לפחות 32 בני אדם נהרגו ברעידה וכ-800 נפצעו.

במשך שעה לאחר רעש האדמה הורגשו לפחות חמש רעידות משנה. בכיר בחברה הרוסית, שהייתה אחראית על בניית הכור, אמר גם אז כי הפעילות במקום לא הופרעה. זמן קצר לאחר הרעידה דיווחו תושבים כי היא הורגשה גם מעבר למפרץ הפרסי, בדובאי. בבחריין ובקטאר דווח כי מספר מבנים פונו בעקבות הרעידה.