דיווח: מסוק אמריקני התרסק ליד גבול הקוריאות

סוכנות הידיעות של קוריאה הדרומית מדווחת כי מסוק אמריקני שהיה במהלך אימון צבאי התרסק סמוך לגבול עם השכנה הסוררת מדרום. בתקרית אין נפגעים אך קיים חשש שהמתיחות באזור רק תחריף בעקבות האירוע

בלק-הוק, ארכיון (דו"צ)

מד המתח בחצי האי הקוריאני מזנק היום פעם נוספת עם הידיעה על התרסקותו של מסוק אמריקני סמוך לגבול של קוריאה הצפונית - כך מדווחים בכירים במערכת הביטחון של השכנה מדרום. לא דווח על נפגעים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההליקופטר האמריקני, מסוג בלק-הוק, צלל אל הקרקע סמוך למחוז צ'וולון, הממוקם סמוך לגבול החם עם קוריאה הצפונית. סיבת ההתרסקות לא ידוע בשלב זה, אך התקרית אירעה ככל הנראה במהלך תרגיל משותף לצבא האמריקני לזה של קוריאה הדרומית.

סוכנות הידיעות "יונהאפ" מקוריאה הדרומית ציטטה גורמים מכוחות ההצלה שהוזעקו למקום שהבהירו כי 12 אנשי צוות המסוק שרדו את ההתרסקות.

האירוע הזה מתרחש על רקע המתיחות הגוברת בין שתי המדינות. בשבועות האחרונים החלה קוריאה הצפונית להניע טילים לחופה המזרחי. מדובר מסוג "מוסודאן", שעל פי ההערכות מגיע לטווח של קרוב ל-4,000 קילומטרים ומאיים על כל שטחה של השכנה מדרום, יפן וגם על האי גוואם שבו שוכן בסיס צבאי אמריקני.

זמן קצר לאחר מכן הודיעו גורמים רשמיים במשטרו של קים ג'ונג און לדיפלומטים מהמערב כי עליהם לעזוב מיד את המדינה. קוריאה הצפונית אף ציינה תאריך מפורש שממנו לא יהיו אחראים לגול האזרחים הזרים - העשרה לאפריל, תאריך שמועדו כבר חלף ללא הסלמה נוספת.