הלם בארה"ב: "איך זה קרה שוב?"

שני פיצוצים החרידו אמש את העיר בוסטון בזמן ריצת המרתון המסורתית. לפחות שלושה בני אדם נהרגו ויותר מ-140 נפצעו, עשרות מהם במצב קשה. הנשיא אובמה הבטיח למצוא את האחראים ובארה"ב מנסים להבין: איך מכה בהם הטרור פעם נוספת?

בארה"ב מנסים הבוקר לעכל את אירוע הטרור שהכה אמש בעיר בוסטון במהלך תחרות המרתון השנתית. שני הפיצוצים שהחרידו את העיר סמוך לנקודת הסיום של המרוץ, גרמו למותם של לפחות שלושה בני אדם, בהם ילד בן 8 ולפציעתם של כ-140 מהרצים ומהקהל הרב שהגיע לצפות באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קרוב ל-12 שנים חלפו מאז אירועי הטרור של ה-11 בספטמבר ונראה שהתמונות הקשות הציפו מחדש את הרגשות החבויים ומעט מהפחדים של הציבור האמריקני. "איך זה קרה לנו שוב?", תהה אחד הרצים כשידיו מגואלות בדם מטיפול בפצועים. "זה יום נורא עבור העיר שלנו, אבל אנחנו נתגבר על הכל, לא ניתן לטרור לנצח".

למרות שלפי שעה אף ארגון לא לקח אחריות על האירוע, ב-FBI מתייחסים אליו כאל פיגוע טרור. על פי גורם מודיעין אמריקני המעורה בפרטי חקירת האירוע, במקום נמצאו שני מטענים נוספים שלא התפוצצו. המשטרה המקומית המליצה לתושבים להישאר בבתיהם בשעות היום ולהימנע מהגעה למקומות הומי אדם.

פצוע מפונה מזירת הפיצוץ (CNN)

"זה פשוט מזעזע", אמרה אחת מהצופות שהגיעה במיוחד לאזור קו הסיום כדי לצפות במנצחים מניפים את ידיהם בשמחה, אך זכתה לצערה להיות עדה לזוועה. "לא בשביל זה הגענו לכאן, אנחנו מקווים שיתפסו את האחראים לאירוע".

"התקרבתי לקו הסיום, היה לי יום טוב והרגשתי מצויין", אמר לרשת CNN אחד הרצים שתועד סמוך למקום בו התפוצצו המטענים. "לא חשבתי אפילו שמדובר בטרור, רק כשהגעתי למלון הבנתי מה קרה".

נשיא ארה"ב ברק אובמה כינס בשעות הלילה מסיבת עיתונאים בהולה בבית הלבן שבה התייחס לאירוע. אובמה הודה כי רשויות החוק עדיין לא יודעות מי אחראי להנחת המטענים במקום, אך הבטיח שתתקיים חקירה מקיפה. "מי שאחראי יובא לדין", אמר הנשיא.