אחמדינג'אד: "לא זקוקים לפצצת אטום"

במהלך סיור שהוא עורך באפריקה, הצהיר נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד כי תכנית הגרעין של מדינתו נועדה למטרות שלום בלבד. במקביל, הוכחשו טענות כי הוא מבקר באזור על מנת לרכוש אורניום הנחוץ לתכנית הגרעין

מסרים סותרים, אירן (gettyimages)

חודשים ספורים לפני הבחירות לנשיאות באירן, מגן היום הנשיא מחמוד אחמדינג'אד על תכנית הגרעין של מדינתו וטוען כי היא נועדה למטרות שלום בלבד. "אין לנו צורך לפצצת אטום", הצהיר במהלך ביקורו במערב אפריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמדינג'אד, שעורך סיור ביבשת השחורה במטרה להעמיק את אחזיתה של הרפובילקה האסלאמית בה, אמר כי "אנרגיה גרעינית היא מתנה אלוהית המספקת חשמל במחיר סביר".

"איננו זקוקים לפצצת אטום, מלבד זאת, לא פצצות אטום מאיימות על העולם, אלא העולם המערבי וההידרדרות בערכיו", טען המנהיג האירני שצפוי להגיע בימים הקרובים לנייג'יר, מדינה בעלת מאגרים עצומים של אורניום.

על פי הערכות של גורמים במערב, אירן זקוקה למצבורי האורניום שנמצאים בידי המדינות האפריקניות ובשל כך מנהלת את הסיור ביבשת. עם זאת, טען שר החוץ של נייג'יר כי נושא האורניום לא יעלה על הפרק במהלך ביקורו של הנשיא האירני. לדברי מקורות רשמיים במדינה, הדיונים בין הצדדים יעסקו בעיקר בתוכניות משותפות לפיתוח יוזמות אנרגיה, חקלאות וחינוך.