"מקווה שאנה פרנק הייתה בליברית"

במהלך מסע הופעות באירופה ביקר הזמר הקנדי הפופולארי ג'סטין ביבר במוזיאון אנה פרנק שבאמסטרדם. בספר המבקרים כתב ביבר "אני מקווה שהיא הייתה מעריצה שלי" – ועורר עליו ביקורת רבה ברשתות החברתיות

חוסר טאקט? ביבר, ארכיון (AP)

הזמר הקנדי הצעיר ג'סטין ביבר עורר סערה ברשתות החברתיות כשכתב בספר במוזיאון בית אנה פרנק באמסטרדם "אני מקווה שהיא הייתה בליברית", כינוי למעריצותיו. מנהליו מיהרו להבהיר כי הוא לא התכוון לפגוע באיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'סטין ביבר נמצא כעת בסיבוב הופעות באירופה, הופעות שהביאו אותו בין השאר לאמסטרדם שבהולנד. שם הוא ביקר במוזיאון אנה פרנק - המוזיאון שהוקם בבית בו המשפחה התחבאה בימי מלחמת העולם השנייה, עד שהוסגרה לידי הגרמנים. אנה פרנק עצמה מתה בינואר 1945 מרעב וממחלות בגיל 15 במחנה ברגן בלזן.

אנה פרנק, ארכיון (טלגרף)
"אני באמת מתרשם מכך שיכלתי להגיע לכאן. אנה הייתה נערה נהדרת. אני מקווה שהיא הייתה בליברית", כך לפי עמוד הפייסבוק של המוזיאון. מיד עם הפרסום, החלה ברשתות החברתיות ביקורת קשה על בחירת המילים של ביבר.

"אתה בושה לקנדה", "מגעיל" ו"מגלומן" היו חלק מהכינויים שנכתבו על ביבר בעקבות הפרסום. בחשבון הטוויטר של הזמר נכתבו הערות גסות וביקורתיות הרבה יותר. מנהליו בהתחלה סירבו להגיב לפרשה, אך בהמשך אמרו כי הוא הושפע עמוקות מהביקור במוזיאון, וכי ההערה שלו לא התכוונה לפגוע באיש.