אירן: "ערכנו ניסוי מוצלח בשלושה טילים חדשים"

סגן מפקד כוחות היבשה של הרפובליקה האסלאמית צוטט בסוכנות הידיעות פארס כאומר כי ארצו תציג לראווה "נשק חדש" ב-18 באפריל, "יום הצבא הלאומי" באירן. עם זאת, לא ציין הבכיר באיזה טילים מדובר. הערכה: עלולים להגיע לטווחים בינוניים

"ביצענו ניסוי בטילים חדשים" (רויטרס)

הרפובליקה האסלאמית ממשיכה להתריס: סוכנות הידיעות האירנית פארס מדווחת כי אירן ביצעה בהצלחה ניסויים בשלושה טילי קרקע-קרקע חדשים. סגן מפקד כוחות היבשה, שצוטט בדיווח, אמר כי "בשבועות הקרובים נחשוף כלי נשק חדשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת, לא ציין הבכיר האירני לאיזה נשק הוא מתכוון, אך מומחי מודיעין מעריכים כי מדובר בטילים לטווחים בינוניים. עוד הוסיף, כי "כלי הנשק החדשים יוצגו לראווה ב-18 באפריל, יום חמישי הקרוב, ב'יום הצבא הלאומי של אירן'".

"כל האופציות נמצאות על השולחן, אמר הסגן. "אם האויב יהיה טיפש ויתקוף בשטחנו - נגיב באופן שיהרוס אותו", הוסיף.

"נמחק את תל אביב". חמינאי (AP)

מנהיגה העליון של אירן, האייתולה עלי חמינאי, הגיב על דברי ראש הממשלה נתניהו והנשיא אובמה בחודש שעבר בירושלים, ואמר: "אירן תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני האדמה אם הציונים יתקיפו את הרפובליקה האיסלאמית".

"אלו ימים בהם המנהיגים הציוניים מאיימים לשגר מתקפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים שאם הם יעשו, גם את הטעות הקטנה ביותר, הרפובליקה האיסלאמית תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני הקרקע", אמר חמינאי.