רוסיה מזהירה את פיונגיאנג מפני הסלמה נוספת: "הימנעו מהגברת המתיחות באזור"

על רקע מתיחות הולכת וגוברת בחצי האי הקוריאני, מפרסם משרד החוץ הרוסי הודעה תקיפה הקוראת לפיונגיאנג שלא לנקוט צעדים שיביאו להסלמה נוספת באזור חצי האי הקוריאני. במקביל, אמר שר החוץ לברוב כי רוסיה תומכת בחידוש המו"מ על הגרעין בהסכמת כל הצדדים. מוקדם יותר איימה קוריאה הצפונית על יפן בתקיפה גרעינית

המתיחות בחצי האי הקוריאני הולכת ומחריפה, ובעולם נעשים מאמצים להרגיע את השליט הצעיר של קוריאה הצפונית. לאחר שמוקדם יותר היום איימה פיונגיאנג על יפן בתקיפה גרעינית, קראה רוסיה לפיונגיאנג להרגיע את המתח האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"רוסיה פנתה היום בקריאה עיקשת לפיונגיאנג להימנע מכל פעולה שעשויה לגרום להסלמה נוספת בחצי האי קוריאה", נמסר ממשרד החוץ הרוסי בתום פגישה בין סגן שר החוץ במדינה לבין שגריר קוריאה הצפונית במוסקבה.

קודם לכן אמר שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, כי רוסיה תקדם בברכה סבב משא ומתן נוסף בנוגע לתוכנית הגרעין של פיונגיאנג, אם כל הצדדים יסכימו לכך. סבב הפגישות שהציעה יכלול את יפן, דרום קוריאה, ארצות הברית, סין, קוריאה הצפונית ורוסיה.

לברוב אמר את הדברים במהלך פגישה עם שר החוץ של שוויץ, דידייר בורקהאלטר. האחרון ציין כי ארצו "תשמח לארח שיחות, אך כמובן שהדבר דורש את הסכמת שני הצדדים וזה לא המצב כרגע".

הבית הלבן: "לפיונגיאנג אין יכולת לשגר טיל גרעיני"

בארה"ב עסוקים בינתיים בהמעטת מערכם של דיווחים אודות דוח של הפנטגון, לפיו השיגה פיונגיאנג יכולת לטילים גרעיניים. "קוריאה הצפונית לא הראתה יכולת לשגר טיל גרעיני", אמר דובר הבית הלבן, ג'יי קרני. גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התבטא בנושא והבהיר כי תהיה זו "טעות גדולה" לבחון שיגור של טיל כזה.

הבוקר הזהירה קוריאה הצפונית את יפן כי אם "תעז" האחרונה ליירט טילים במהלך ניסויים שתערוך פיונגיאנג, כפי שהזהירה בעבר - ייעשה נגדה שימוש בפצצת אטום. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית, KCNA, כינתה פיונגיאנג את כוונותיה של טוקיו "פרובוקטיביות", ואיימה כי אם תממש יפן את הצהרותיה - היא "תישרף בלהבות גרעיניות".