אובמה: נעשה הכל להגן על אזרחינו

נשיא ארה"ב דן עם מזכ"ל האו"ם במשבר עם קוריאה הצפונית וקרא לשלטון בפיונגיאנג להפסיק עם הגישה הלוחמנית. אובמה אמר כי ארצו לא מעוניינת בעימות, אך "תנקוט בכל הצעדים הנחוצים להגן על אזרחיה". באן: על סין לפעול להרגעת הרוחות

אובמה ובאן בבית הלבן, היום (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שיגר היום מסר פייסני באופן יחסי לצפון קוריאה וקרא לה לעצור את גישתה הלוחמנית. עם זאת, הבהיר אובמה כי מדינתו תנקוט ב"כל האמצעים הדרושים" כדי להגן על עצמה ועל בנות בריתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בפגישה שקיים בבית הלבן עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר אובמה כי "הגיע הזמן שצפון קוריאה תפסיק את הגישה הלוחמנית בה נקטה ותנסה להנמיך את הלהבות. אף אחד לא רוצה לראות עימות בחצי האי הקוריאני".

גם מזכ"ל האו"ם התייחס בפגישה למתיחות במזרח וקרא לסין ולמדינות אחרות אשר נמצאות בקשרים עם פיונגיאנג, להשפיע על המנהיג קים גו'ן און כדי להפיג את המתיחות באזור. בפגישה עם אובמה שיבח באן את ארצות הברית על תגובותיה ה"מתונות", לדבריו, להתבטאויות הפרובוקציות מצד צפון קוריאה.

מוקדם יותר היום, טען בכיר במשרד הביטחון של יפן כי משגר הטילים שהציבה קוריאה הצפונית באזור חופיה המזרחיים הועבר למצב של ירי ומוכן כעת לשיגור. בעקבות האיומים המגיעים מכיוון פיונגיאנג בשבועות האחרונים, הציבה יפן סוללת טילי פטריוט בשטחה, מחשש לירי טילים בליסטיים על ידי המדינה הקומוניסטית.