מדווחים ומתנצלים: פוקס מסתבכת עם האסלאם

בזמן שהטרור האסלאמי פקד את אירופה, ברשת "פוקס" מצאו לא מעט סיבות להתנצל על מה שהם מכנים "פגיעה במוסלמים". באחד מהדיווחים נטען כי ערים שלמות בבריטניה הפכו למוסלמיות, בעוד שבדיווח אחר נטען כי מרבית אזרחי צרפת המוסלמים תומכים בדאע"ש. הרשת: "הנתונים שהוצגו לא מדויקים"

"פוקס": לא תמיד בפוקוס (צילום מסך)

רשת החדשות "פוקס" נאלצה להתנצל בשבוע האחרון ארבע פעמים על ארבעה דיווחים שונים, שבהם תוארו הקהילות המוסלמיות באירופה באור שלילי בעקבות גל אירועי הטרור ביבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלונות הראשונות התקבלו במערכת בעקבות התבטאותו של הפרשן סטיב אמרסון, שקבע בשידור חי כי העיר ברמינגהאם שבבריטניה הפכה למעשה לעיר מוסלמית לחלוטין. בהבהרה שהגיעה מאוחר יותר מטעם הרשת, הביעה המגישה ג'נין פירו התנצלות על הדברים ואמרה כי מדובר בטעות שמקורה בנתונים לא נכונים.

בהמשך של אותה התכנית, המגישה ג'נין פירו ביקשה מהצופים להביע בסקר אינטרנטי "האם חופש הדיבור שלנו ייפגע עד כדי כך שלא נוכל להגיד דבר שלילי על האסלאם".

גם בתכנית הבוקר של הרשת גמגמו לאחר שהמגישה אנה קוימאן הציגה מפה של צרפת, ובה אזורים שהוגדרו אסורים לכניסת מוסלמים. בתכנית אחרת אף הוצג סקר שערך האיחוד האירופי, ולפיו כ-70% מהאוכלוסייה המוסלמית בצרפת מביעה תמיכה בארגון דאע"ש.

ההתנצלות על הדברים לא איחרה להגיע. "במהלך השבוע האחרון נעשו כמה טעויות שאנו מצרים עליהן בנוגע לקהילות המוסלמיות באירופה, במיוחד בצרפת ובאנגליה", אמר המגיש אריק שאון, שהוסיף כי הסקר אינו אמין וכי לא היה מקום לשדרו.