ארה"ב: ילד בן 4 ירה למוות בחברו

שבוע לפני שהקונגרס האמריקני ידון בחוקי מכירת והחזקת כלי נשק, מקרה ירי מזעזע נוסף מחריד את המדינה: הפעם מדובר באירוע שבו נטל ילד בן 4 את הרובה של הוריו והרג את חברו. "לא ברור עדיין אם הילד לחץ על ההדק במכוון או שנפלט כדור", אמר מפקד המשטרה

השבוע צפוי הסנאט האמריקני להצביע על הרפורמה בחוקי מכירת כלי נשק בארה"ב, ולפנות בוקר התקבלה הוכחה נוספת לדחיפות הנושא: ילד בן 4 מניו ג'רזי ירה והרג במהלך משחק את חברו - ילד בן 6 באמצעות רובה שמצא בביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אמו של היורה, שבשעת המעשה עמדה בחצר הבית, שמעה את קול הירי ומיהרה לחדר שבו שהו השניים. כשנכנסה אליו היא נחרדה לגלות את בנה אוחז ברובה המשפחתי ואת חברו כשהוא ירוי בראשו.

האם הזעיקה את כוחות ההצלה שהבהילו את בן ה-6 באמצעות מסוק לבית החולים הקרוב - שם הוא מת מפצעיו שעות ספורות לאחר מכן. "זאת טרגדיה אמיתית", אמר דודו לכלי התקשורת הרבים שמסקרים את האירוע הקשה. "הוא היה ילד חיובי שתמיד חייך ושמח".

הירי בניו-טאון, ארכיון (AP)

לא ברור אם מדובר בפליטת כדור 

כוחות המשטרה שהגיעו למקום החלו בחקירת נסיבות המקרה. כעת נבדק האם להוריו של בן ה-4 היה רישיון לשאת את הנשק והאם הם אחראים למחדל שגרם לילד למצוא ולהשתמש בכלי הנשק הקטלני. "לא ברור עדיין אם הילד לחץ על ההדק במכוון או שמדובר בפליטת כדור", אמר מפקד המשטרה המקומית.

בארה"ב מתים מדי שנה אלפי בני אדם כתוצאה משימוש של כלי נשק שנמצאים ברשות אזרחים. המקרה החמור ביותר שהעלה מחדש את הנושא לכותרות הוא טבח הילדים בעיירה ניו-טאון שבקונטיקט לפני כארבעה חודשים. אז נכנס הצעיר אדם לאנזה לבית הספר היסודי "סנדי הוק", רצח 27 בני אדם והתאבד.