מחקר חדש מגלה: הרחת רוזמרין משפרת משמעותית את הזיכרון

לא רק לבישול ולקוסמטיקה: חוקרים מאוניברסיטת ניוקאסל שבבריטניה גילו כי הרחה של צמח הרוזמרין תורמת לשיפור משמעותי בזיכרון. "ב-75% מההמקרים בהם הריחו שמן המופק מרוזמרין, הזכירון השתפר משמעותית". ההערכה היא כי ניתן יהיה להשתמש בריח הצמח לריפוי בעיות זיכרון אצל קשישים ואחרים

"הריח משפר את הזיכרון" (דיילי ניוז)

לזיכרון יש ריח: מחקר שערך לאחרונה צוות חוקרים מאוניברסיטת ניוקאסל בבריטניה גילה במפתיע כי הרחה של צמח הרוזמרין משפרת משמעותית את הזיכרון - כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במחקר נמצא כי השיפור בזיכרון אצל אלו שהריחו שמן המופק מצמח הרוזמרין עלה ב-75 אחוזים מאלה שלא שאפו אותו. בניסוי שערכו החוקרים לנבדקים שהריחו את השמן שהופק מהצמח, הם גילו כי אלה שנחשפו לניחוח של הצמח ביצעו את מבדקי הזיכרון שהוגשו להם בצורה טובה ומהירה יותר.

לדברי החוקרים, הנבדקים שהריחו את הרוזמרין, הידוע דווקא בסגולותיו הרפואיות והקוסמטיות, זכרו יותר אירועים מהעבר וזכרו לבצע שבע מטלות שונות - זאת לעומת ארבע בלבד שזכרו אלה שלא הריחו את הצמח. "המריחים זכרו לבצע מטלות עתידיות כמו נטילת תרופות וזכרו ימי הולדת של חברים", סיפר ד"ר מארק מוס, אחד מעורכי המחקר.

לאחר ביצוע הניסוי ותוצאותיו המפתיעות, מעריכים החוקרים כי ניתן יהיה להשתמש בניחוח הרוזמרין לטיפול באנשים שזיכרונם נפגע. נראה כי לאחר גילוי הנתונים המפתיעים, משמעותו של הביטוי "פרח מזכרוני" תהיה עכשיו הפוכה לחלוטין - לפחות בכל מה שקשור לצמח הרוזמרין.