אירן: רעידת אדמה עזה סמוך לכור בבושהר

לפחות 32 בני אדם נהרגו ברעידת אדמה שהכתה בדרום-מזרח אירן, סמוך לתחנת הכוח הגרעינית בבושהר. מדיווחים ראשונים עולה כי רעידת האדמה, בעוצמה 6.3 דרגות, לא פגעה בפעילות הסדירה בכור. הרעידה הורגשה גם מעבר למפרץ הפרסי, בדובאי ובבחריין

לא נפגע? הכור הגרעיני בבושהר (רויטרס)

רעידת אדמה עזה הכתה אחר הצהריים בדרום-מזרח אירן, במרחק של כ-88 ק"מ בלבד מהכור הגרעיני בעיר בושהר. המכון הססמולוגי בארצות הברית מדווח כי הרעידה הייתה בעוצמה של 6.3 דרגות, ובעומק של 10 ק"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

כלי תקשורת באירן דיווחו כי לפחות 32 בני אדם נהרגו ברעידה וכ-800 נפצעו, אך בשלב זה לא ברור מה היקף הנזק באזור. המכון הססמולוגי באירן דיווח כי רעש האדמה היה בעוצמה של 6.1 דרגות, וכי במשך שעה לאחר מכן הורגשו לפחות חמש רעידות משנה.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מפי בכיר בחברה רוסית, שהייתה אחראית על בניית הכור, כי הפעילות במקום לא הופרעה בעקבות הרעידה. "הפעילות הנורמלית בכור ממשיכה כסדרה, העובדים ממשיכים לפעול כרגיל ורמות הקרינה במקום סדירות לחלוטין", אמר. כמה שעות מאוחר יותר הודיעה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית כי קיבלה הודעה רשמית מאירן, לפיה הכור הגרעיני לא נפגע ולא הייתה דליפת קרינה.

באזור מוקד הרעש בדרום-מזרח אירן מתגוררים אלפי בני אדם בשני כפרים. זמן קצר לאחר הרעידה דיווחו תושבים כי היא הורגשה גם מעבר למפרץ הפרסי, בדובאי. בבחריין ובקטאר דווח כי מספר מבנים פונו בעקבות הרעידה.