קים ג'ונג און - הילד ששר "גריז"

גם המהנהיג הצעיר שמסעיר את כל העולם באיומי המלחמה הגרעינית היה פעם נער צעיר שאהב לראות מחזות זמר בקולנוע. הסאן הבריטי חזר לשנות התשעים העליזות בשוויץ עת למד קים בבית ספר פרטי בברן ומצא את הילד שהשתתף במחזמר גריז, ונהג לגלם דווקא את אחד התפקידים של החברה הטובים

הנער קים ג'ונג און (הסאן)

האם מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, האיש שמאיים בימים האחרונים שיעלה את וושינגטון באש,  בעצם רוצה להיות "גיבור אמריקני"? על פי תמונות שמפרסם היום הצהובון הבריטי "הסאן" באמצע שנות התשעים קים שהיה אז בן 12 בלבד אהב יותר את הגריז בשיערו של ג'ון טרבולטה מאשר את האורניום המועשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך לימודיו בעיר ברן שבשוויץ לקח הנער קים חלק בהפקת בית הספר סביב הסרט "גריז" ובו הנער הרזה במעיל העור שהתפתח להיות מנהיג קוריאה הצפונית - גילם אחד מ"החברה הטובים" - חבורת T-BIRDS. אז הוא לא שיגר איומים, אלא שירי אהבה לאוליביה ניוטון ג'ון. אתר הסאן הבריטי חשף עוד תמונות משנות לימודיו בבית הספר הפרטי בשוויץ.

למרות שבעבר שמענו מספר עדויות לכך שקים היה נער מבודד, בתמונות ניתן לראות את קים צוחק עם חבריו שוחה בבריכה ככל שאר הנערים - שום סימן מוקדם לדיקטטור.

ימי גריז העליזים של קים (הסאן)

קים וחברים בשוויץ של ששנות ה-90 (הסאן)

"הילד שאני זוכר היה הילד הכי שקט שפגשתי"

קים ג'ונג און נשלח לבית הספר הפרטי הבינלאומי ב-1994 כשהיה בגיל 11. משפחתו, או מדינתו שילמה עבור שנת לימודים כ-20 אלף דולר. הוא למד בבית הספר בברן במשך שלוש שנים  חבריו טוענים באזני כתב הסאן שהוא נהנה לשיר להיטים כמו Summer Nights ועוד הלהיטים מהסרט גריז או להיטים אחרים. החברים מספרים עוד שקים תמיד היה מלווה בשומר ראש - אותו הוא כינה "קינג קונג".

הסאן גם מצטט בחור ישראלי בן 34 שעונה לשם טל ראפ שלמד עם המנהיג הצפון קוריאני בשוויץ. הישראלי סיפר  כי "כולם מביטים עליו היום כמו על משוגע ששונא את העולם, אבל הילד שאני זוכר היה הילד הכי שקט שפגשתי".