אירן מקימה מכרה אורניום נוסף

ביום שבו חוגגים באירן את "יום טכנולוגיות הגרעין", מדווחים היום כלי התקשורת במדינה על הקמתם של שני מכרות אורניום נוספים ומפעל לייצור דלק גרעיני. הפרובוקציה התורנית מגיעה ימים ספורים אחרי כישלון סבב השיחות עם מעצמות המערב

המאמצים נמשכים, אחמדינג'אד (רויטרס)

סבב שיחות הגרעין בקזחסטן הסתיים רק לפני ימים אחדים ללא סיכומים - אך נראה שאירן ממשיכה בשאיפות הגרעיניות שלה. היום הודיעה הרפובליקה האסלאמית על פתיחתם של שני מכרות אורניום חדש ומפעל חדש לייצור החומר הדרוש להפקת דלק גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הדיווח אודות ההתקדמות הנוספת של אירן, מתפרסם בשעה שבמדינה הסוררת חוגגים את "יום הגרעין", שבו מציינים את ההישגים הטכנולוגיים של השנים האחרונות. נשיא המדינה מחמוד אחמדינג'אד והשר הממונה על הגרעין צפויים לשאת היום דברים ולהתייחס לנושא.

בסוף השבוע האחרון הסתיים בקזחסטן ללא תוצאות סבב השיחות הנוסף בין טהרן לְבין שש המעצמות. שני הצדדים אמרו שהם רחוקים מאוד מהסכמה בשלב הזה, ובמערב מעריכים כי עד לבחירות באירן, בחודש יוני, לא ייערכו דיונים נוספים.

"הכישלון היה ידוע מראש", שטייניץ (רויטרס)
בישראל מתייחסים בפקפוק רב לניסיון המערב להגיע להבנות עם אירן סביב הסוגיה. השר לעניינים אסטרטגיים יובל שטייניץ התייחס לנושא ואמר כי "הכישלון של השיחות היה צפוי מראש".

במקביל משגרים בישראל מסר נוסף בנושא לממשל האמריקני, לפיו הדרך בה נוהגים בוושינגטון כלפי המדיניות של קוריאה הצפונית עשויה לשדר לאירן כי נשק גרעיני "מהווה חסינות" עבור המדינות המחזיקות בו.