סין: נפעל להרגעת הרוחות בקוריאה

נשיא סין שי ג'ינפינג אמר היום כי ארצו תגביר את מעורבותה במאמצים לפתרון המשבר עם קוריאה הצפונית. "לאף אחד אסור לגרום לכאוס אזורי או עולמי משיקולים אנוכיים", הצהיר. "הקהילה הבינלאומית צריכה לפעול לשמירת הביטחון והיציבות"

המתיחות בחצי האי קוריאה עדיין בשיאה, ואחרי הלחצים שהפעילה ארה"ב על סין - שכנתה של קוריאה הצפונית - להגביר את מעורבותה בניסיון לפתור את המשבר נראה כי בבייג'ינג מרימים את הכפפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשיא סין שי ג'ינפינג אמר הבוקר במהלך נאומו בוועידת עסקים אזורית כי לאף מדינה אסור לערער את השלום העולמי וציין שארצו תפעל להורדת המתיחות. עם זאת, הוא לא הציג שום תוכנית מעשית באשר להתמודדות עם המעשים המתגרים וההצהרות הלוחמניות של המשטר בפיונגיאנג, ולא ברור מהצהרתו אם הוא מתייחס לקוריאה הצפונית או לארה"ב כשהוא מדבר על צעדים המערערים את היציבות.

"הקהילה הבינלאומית צריכה לפעול לשמירת הביטחון ולהפוך את הכפר הגלובלי לבמה גדולה של שותפות ופיתוח במקום זירה שבה נאבקים גלדיאטורים זה בזה", אמר הנשיא הסיני. "לאף אחד אסור לגרום לכאוס אזורי או עולמי משיקולים אנוכיים".

ארה"ב דחתה ניסוי של טיל בליסטי

במקביל, בניסיון להרגיע במעט את הרוחות הסוערות, החליטה ארה"ב לנקוט משנה זהירות והודיעה על דחייתו של ניסוי בטיל בליסטי, כך דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס". הפנטגון דיווח הלילה כי על אף שהניסוי תוכנן לפני זמן רב להתקיים בשבוע הבא, הניסוי ייערך רק בעוד חודש - בעקבות המצב הביטחוני במזרח.

על פי גורם במשרד ההגנה האמריקני, בכירים בפנטגון החליטו לאחר מספר התייעצויות לדחות את הניסוי, זאת בכדי "לא להביא לפרשנויות מוטעות בפיונגיאנג" ולהסלים את המתיחות. "זהו הצעד ההגיוני, הנבון והאחראי שיש לנקוט בנסיבות הללו", ציין הגורם.

הגורם המשיך והבהיר כי הניסוי בטיל ארוך הטווח היה מתוכנן לפני זמן רב ו"ללא כל קשר לנעשה בחזית הצפון קוריאנית". יחד עם זאת, ציין האיש כי ארצות הברית נערכת לכל תרחיש שעשוי להתממש באזור.