כך נראה נשק יום הדין הצפון קוריאני שיכול לפגוע בארה"ב

עם טווח של 7,500 ק"מ ויכולת לנשיאת ראש קרב גרעיני עד 700 ק"ג הטיל KN08 הוא נשק יום הדין של פיונגיאנג נגד האמריקנים. הוא הוצג לראשונה בקוריאה הצפונית בשנה שעברה ועתה נותרה השאלה: האם הוא אמיתי או שמא מדובר בדגם?

האם קוריאה הצפונית באמת יכולה לשגר טילים לעבר ארצות הברית? מה באמת היכולות של המדינה שמצליחה להעמיד את העולם כולו על הרגליים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

KN08 הוא הטיל באמצעותו יכולה פיונגיאנג להגיע אל הוואי, אלסקה וחופה המערבי של ארה"ב. הוא הוצג לראשונה בשנה שעברה במצעד צבאי במדינה. עד אז לא חשבו במערב כי לקוריאה הצפונית יש יכולת כזו.

מומחי טילים מערביים ניתחו את התמונות מהמצעד ועד עתה חלוקים בדעתם: האם מדובר בטיל אמיתי או בדגם? הסבירות כי מדובר בטיל אמיתי גבוהה. הנתונים שעלו מהניתוח מעידים כי מדובר בטיל בעל טווח של 7,500 ק"מ והוא יכול להגיע להוואי, אלסקה ואפילו חופה המערבי של ארה"ב. כמו כן, ביכולתו של ה-KN08 לשאת ראש קרבי גרעיני עד משקל של 700 ק"ג.

קוריאה הצפונית מעולם לא ביצעה ניסוי בטיל הזה. כלי הרכב שנשא את הטיל במצעד הצבאי הוא מתוצרת סין, ולכן ברור כי הממשלה היא זו שאישרה את המכירה וידעה למי היא מוכרת אותו ואיזה שימוש ייעשה בו. זו הסיבה שסוכנות ההגנה מפני טילים האמריקנית האיצה את פריסת המערכות שלה בחודשים האחרונים באי גוואם, אלסקה וקליפורניה.

הערכה: לקוריאה הצפונית 100-300 פצצות גרעיניות

טיל בעל טווח של 7,500 ק"מ (חדשות 2)

שירותי הביון המערביים חלוקים ביניהם גם על כמות הפצצות הגרעיניות שבידי קוריאה הצפונית. ההערכה נעה בין 100-300 פצצות. לכן, הסבירות היא כי קוריאה הצפונית לא תירה לעבר ערי ארה"ב, אלא אם איש לא יעצור את ההידרדרות. לכל היותר תנסה לפגוע בבסיסים אמריקניים בקוריאה.

בארה"ב רואים בכך מבחן חשוב לנשיא ברק אובמה, אולי בדומה לזה של קנדי במשבר הטילים של קובה. בישראל לוטשים עיניים לוושינגטון. הדרך בה תבחר ארה"ב לפעול ארה"ב במערכה הזו, תשליך כפי הנראה גם על האופן שבו תפעל כנגד אירן.