תביעה: בנק הזרע שיקר לגבי התורם

תורם הזרע מספר 9623 תואר כחכם, בריא ובוגר, בעל מנת משכל גבוהה מהממוצע. הנתונים המבטיחים שכנעו את אנג'לה ומרגרט לבחור בו, אלא שכמעט שבע שנים לאחר מכן, התברר כי האב הביולוגי רחוק מאוד מהתיאור האידאלי. כעת הגישו השתיים תביעה נגד ביהמ"ש ובנק הזרע

תורם הזרע התברר כסובל מסכיזופרניה (רויטרס)

לפני קצת פחות משבע שנים בחרו אנג'לה קולינס ומרגרט הנסון בתורם הזרע מספר 9623, לשמש כאב הביולוגי לבנן העתידי. השתיים השתכנעו כי עשו את הבחירה הנכונה לאחר שהתרשמו מנתוני התורם שתואר כחכם, בריא, רהוט ובוגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים קיבלו השתיים הודעה מפתיעה שנחתה בחשבון הדואר האלקטרוני שלהן. בנק הזרע אשר השתיים השתמשו בשירותיו שלח להן בשוגג את שמו של תורם הזרע ממנו נולד בנן המשותף. מבדיקה קטנה שערכו אנג'לה ומרגרט התברר עד מהרה כי האב הביולוגי רחוק למדי מהתיאור המבטיח שהופיע במאגרי בנק הזרע.

האב הביולוגי התברר כסובל מסכיזופרניה, זאת בנוסף לעובדה כי לא השלים את לימודיו בקולג' ואף נעצר בעבר באשמת פריצה, כך מאשימות השתיים בתביעה שהגישו לביהמ"ש באטלנטה. גם מראהו החיצוני של האב הביולוגי שופץ, ושומה גדולה על לחיו הוסרה בתמונה שהייתה ברשות בנק הזרע.

עורך דינו של התורם סירב להגיב לטענות התובעות והודיע כי הוא ומרשו דוחים את התביעה על הסף. נשיא בנק הזרע בשירותיו השתמשו התובעות אמר כי "טענות השתיים לא משקפות את התיאור שסופק במקור על ידי בנק". לטענתו, תורם הזרע עמד בבדיקה רפואית שגרתית, ענה על שאלון מעמיק בנוגע למצבו הפיזי, ואף סיפק נתונים בנוגע ללימודיו בקולג'. לאור טענותיהם הסותרות של הצדדים, נראה כי גורל התביעה יוכרע רק על פי פסיקת בית המשפט.