קזחסטן: עוד סבב שיחות הסתיים ללא תוצאות

נראה כי הדבר היחיד שהשתנה בסבב השיחות הנוכחי בין אירן למערב הוא המיקום: באלמטי שבקזחסטן הסתיים סבב שיחות נוסף בין שש המעצמות לאירן ללא תוצאות. "ברור כי שני הצדדים נותרו כל אחד בעמדתו", אמרה הממונה על יחסי החוץ של האיחוד האירופי. נתניהו האשים בעבר את אירן כי השיחות נועדו רק כדי למשוך זמן

אשטון ונציג אירן ג'לילי, ארכיון (רויטרס)

עוד סיבוב שיחות בין המעצמות לאירן הסתיים ללא תוצאות. לאחר יומיים של שיחות בין נציגי שש המעצמות לבין נציגים אירניים בעיר אלמטי בקזחסטן על תכנית הגרעין האירני, לא הושגה הבנה בין הצדדים או התקדמות לקראת תכנית גרעין אזרחית שתהיה מוסכמת על המערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיימנו יומיים של שיחות ארוכות ואינטנסיביות בהן דנו בין השאר בהצעות בונות אמון בין הצדדים", אמרה קתרין אשטון, שרת החוץ של איחוד האירופי, אך היא לא ציינה כי הושגה התקדמות כלשהי. "ברור כי שני הצדדים נותרו כל אחד בעמדתו", הוסיפה. גם הנציג הרוסי ריבקוב אמר כי לא הושגה פשרה בין הצדדים.

השיחות בין אירן למערב מתקיימות כבר למעלה משנה ונערכו בין השאר בטורקיה, ברוסיה, בעירק ובקזחסטן ולמרות זאת לא הושגה התקדמות של ממש בין אירן לבין המערב. ראש הממשלה נתניהו תקף את התנהלות השיחות מספר פעמים, ואמר כי הן מהוות תירוץ לאירן על מנת למשוך זמן כדי לממש תכנית גרעין צבאית.