איום ממשי? זהו ארסנל הטילים של קוריאה הצפונית

מ"נודונג" ועד "טפדונג 2". למרות האיומים החוזרים ונשנים של קים על תקיפה בארה"ב, מעריכים גורמי מודיעין במערב כי אין ממש בדבריו וכי אין ביכולת המשטר הצפון קוריאני לממש את האיומים. כך נראה מצבור הנשק של המדינה המסוגרת ביותר בעולם

האיומים מצד המשטר ההזוי ביותר על כדור הארץ הולכים וגוברים: לאחר שמנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, איים לתקוף את ארצות הברית בנשק גרעיני - אמריקה מתקשה לשמור על אדישות ומתגברת את כוחותיה באסיה, למרות שעל פי כל ההערכות אין לפיונגיאנג יכולת אמיתית לפגוע בה. על פי הערכות בקרב גורמי מודיעין, כך נראית תמונת המצב של הטילים שברשותה של הרפובליקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי ביון במערב העריכו כי בידיה של פיונגיאנג גרסאות מדויקות ובדוקות של טילי סקאד לטווח קצר בינוני שבאמצעותם ניתן לפגוע בדרום קוריאה כולה. כמו כן, בידיהם טילי "נודונג" ו"טפדונג", שמגיעים לכמה אלפי קילומטרים ועלולים לפגוע ביפן, בגואם ובאוקינאווה. הטילים הללו, בהנחה שהם באמת פועלים, יכולים להגיע גם לקצה המערבי של אלסקה.

יממש את איומיו? קים ג'ונג און (dailymail\\Reuters)

נוסף על כך, בסוף השנה שעברה טענו הקוריאנים כי ביצעו ניסוי מוצלח בטיל בליסטי רב-שלבי מסוג "טפדונג 2", שלדבריהם, עלול להגיע עד חופה המערבי של ארצות הברית.

אלא, שלפי שעה ועל פי כל ההערכות, המשטר בקוריאה הצפונית טרם הצליח להניח את ידיו על טילים בעלי ראש נפץ בלתי קונבנציונלי, זאת למרות שלושת הניסויים הגרעיניים שביצעו בעבר.

דיווח: פיונגיאנג נמצאת על סף שיגור טיל בליסטי

יכולת גרעינית? כנראה שלא (חדשות 2)
האם האיומים שמשגרת בימים האחרונים קוריאה הצפונית, ושהגיעו לשיאם לפנות בוקר עם הכרזה על אישור תכנית מתקפה גרעינית נגד ארצות הברית, עלולים להתממש בקרוב? רשת CNN מדווחת היום מפי גורם אמריקני רשמי כי ישנם סימנים לכך שפיונגיאנג נמצאת על סף שיגור טיל בליסטי.

על פי הגורם האמריקני, מיירוט של תשדורות שנערכו בימים האחרונים עולה כי קוריאה הצפונית נערכת לשגר טיל בליסטי מסוללה ניידת, בימים או השבועות הקרובים. הוא הוסיף כי בשלב זה לא ברור האם שיגור הטיל יתבצע במסגרת תקיפה או במסגרת של ניסוי.

מוקדם יותר היום דיווחה סוכנות ידיעות דרום קוריאנית כי פיונגיאנג העבירה טיל בליסטי לטווח בינוני אל חופה המזרחי. דיווח מצוטטים מקורות בממשלת קוריאה הדרומית, שאומרים כי בשלב זה לא ברור אם הטיל חומש בראש קרב, והאם מתכוונת קוריאה הצפונית לשגרו, או שמדובר בהתגרות למטרות הרתעה.

במקביל סיפר גורם בבית הלבן לרשת CNN כי בתקופה האחרונה השלים ממשלת אובמה את הכנתו של "ספר מהלכים", הכולל פעולות ותגובות אפשריות במסגרת ההידרדרות ביחסים עם קוריאה הצפונית. בין היתר כוללות הפעולות תגבור משמעותי של הכוח הצבאי האמריקני במהלך התרגיל המשותף עם דרום קוריאה. אותו גורם הוסיף כי מקצת מהצעדים האחרונים שנקטה ארצות הברית, ובהם הצבת מערכות להגנה מפני טילים בליסטיים בסמוך לקוריאה הצפונית, לא נכללו ברשימת המהלכים שתוכננה מראש על ידי הממשל האמריקני.