אובמה הוא האנטי קרייסט?

אחד מכל ארבעה אמריקנים חושב שהנשיא הוא הדמות המיתולוגית מהנצרות שמייצגת את הרוע המושלם, וזו לא האמונה היחידה המפתיעה שעולה מסקר שנערך בארה"ב. יותר משליש האזרחים סבורים שההתחממות הגלובאלית היא מתיחה או המצאה

האם אובמה הוא האנטי קרייסט? (AP)

בסקר שנערך על ידי גוף שנקרא Public Policy Polling נשאל מדגם מייצג של הציבור האמריקני שאלות לגבי תיאוריות קונספירציה. מהסקר עולה כי 13 אחוזים סבורים שאובמה הוא האנטי-קיירסט, כוח הרוע על פני האדמה שעל פי נבואות נוצריות שונות יוביל בסופו של דבר למלחמה הסופית - לארמגדון. עוד 13% נוספים חושבים שזו אפשרות, ו-73% אמרו בביטחון שאובמה לא האנטי-קרייסט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לגבי ההתחממות הגלובאלית, רק 51% מהאמריקנים סבורים שזו בעיה אמיתית. 37% מאמינים שזו סוג של מתיחה או שקר אחר ו-12 אחוזים לא בטוחים שזו בעיה אמיתית, אבל לא יכולים לקבוע כך חד משמעית.

רק 46% אחוזים מהאמריקנים חושבים שהעולם מתנהל על ידי ההנהגות הנבחרות או כאלו שהציבו את עצמן בשלטון, שאר האמריקנים מאמינים או חושבים שאולי , בדרך כזו או אחרת, ישנו גוף - ממשלת צללים שמנהלת את העולם כולו באמצעות ההנהגות הקיימות.

האמונות בתיאוריות קונספירציה - בכל הקשת הפוליטית  

לגבי תיאוריות הקונספירציה המוכרות - האמריקנים דווקא לא גילו פתיחות. רק 7% חושבים שהנחיתה על הירח לא קרתה מעולם, 14% מאמינים שיש יצור כזה "ביג-פוט" ו-4% מאמינים שיש ביננו חייזרים בעלי עוצמה. פול מקרתני יכול להיות מרוצה - רק חמישה אחוזים סבורים שהוא מת ב-1966 בתאונה והפול הנוכחי הוא כפיל.11% מהאמריקנים מאמינים כי הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001, היו בעצמם בעידוד או לפחות בידיעת הממשל.

המחקר נועד לבחון את ההבדלים באמונותיהם של המצביעים האמריקנים - במה מאמינים רפובליקנים ובמה מאמינים דמוקרטים, אבל לגבי תיאוריות קונספירציות רבות, בניגוד למדיניות הנישואים החד מיניים, התקציב או אחזקת הנשק, התברר מהסקר שהאמונה חוצה את המפה הפוליטית. עם זאת, יש הבדלים: בנוגע להתחממות הגלובאלית - 58% מהרפובליקנים חושבים שאין ממש בטענה על הסכנה הנשקפת לעולם ואילו 77% מהדמוקרטים סבורים שהסכנה היא אמיתית.