קוריאה הצפונית ממשיכה להתגרות

פיונג יאנג סגרה הלילה את אזור התעשייה המשותף לה ולשכנתה מדרום הפועל במשך 8 שנים. הממשל הודיע כי יאפשר את יציאתם של למעלה מ-400 עובדים דרום קוריאנים ששהו במפעלים באזור שביקשו לשוב לביתם. מנגד, נאסרה כניסה עתידית של אזרחים דרום קוריאנים למקום. מזכיר המדינה האמריקני: "הצעדים של קוריאה הצפונית-פזיזים"

קוריאה הצפונית סגרה את אזור התעשיה המשות (CNN)

המתיחות במזרח עולה מדרגה. קוריאה הצפונית הודיעה כי תסגור את אזור התעשייה קי-סונג, המשותף לה ולקוריאה הדרומית. על פי הפרסום בסוכנות הידיעות AP, צפויה המדינה לחסום את האזור ולא לאפשר את כניסתם של עובדים-אזרחיה של קוראיה הדרומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות כי 450 עובדים דרום קוריאנים ששהו באזור התעשייה עוכבו בו על ידי השלטונות הצפון קוריאנים, אולם לאחר מספר שעות אפשרה פיונג יאנג לפועלים לשוב לארצם. במקביל, כניסתם של 480 פועלים נוספים שתכננו להיכנס לאזור שהוקם בשטחה של צפון קוריאה לפני כ-8 שנים נאסרה על ידי השלטונות.

סגירת אזור התעשייה הינה תסמין נוסף למתיחות הגוברת בין שתי המדינות. אמש דווח כי קוריאה הצפונית תשוב לפיתוח תכנית הגרעין שלה, לאחר שהתחייבה לסגת ממנה בתמורה להקלה בסנקציות שהוטלו עליה.

קרי: צעד פזיז ומסוכן

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התייחס אף הוא להסלמה באסיה. קרי הבהיר כי הצעדים בהם נוקטת קוריאה הצפונית "הם פרובוקטיביים, פזיזים ומסוכנים". קרי, התייחס להתבטאויות האחרונות של בכירים צפון קוריאנים וכן למנהיג קים ג'ון און בדבר כוונתם לכוון משגרים לעבר מטרות אמריקניות במזרח. "ארצות הברית נחושה להגן על עצמה, ועל בנות בריתה - דרום קוריאה ויפן", הבהיר קרי.