ההסלמה נמשכת: "ארה"ב שלחה ספינת טילים לחופי קוריאה"

גורמי ביטחון בוושינגטון אמרו לרשת NBC כי הצי האמריקני שלח משחתת המסוגלת לשגר טילים שתשייט מול חופי קוריאה הצפונית. בנוסף, יועבר רדאר מתקדם שיעקוב אחר תנועות הצבא של המדינה הקומוניסטית. האמריקנים מדווחים שגם סין מתגברת את כוחותיה בגבול הצפון קוריאני

האמריקנים מתגברים כוחות מול קוריאה הצפונ (AP)

המתיחות בין ארה"ב לקוריאה הצפונית הגיעה בימים האחרונים לשיאים חדשים ולאחר שהאמריקנים שלחו מטוסי חמקן ומפציצים לקוריאה הדרומית, מדווחים כלי תקשורת בארה"ב כי הצי האמריקני שלח לאזור משחתת המסוגלת לשגר טילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי ביטחון אמרו לרשת NBC כי המשחתת הפליגה לעבר האוקיינוס השקט לנוכח האיומים המתגברים של המשטר בפיונגיאנג. ברשת CNN דווח כי ייתכן שמשחתות נוספות יישלחו ובנוסף, יועבר לאזור רדאר מתקדם המוצב על אסדה בלב ים. גורם במשרד הביטחון האמריקני אמר כי הרדאר נועד לעקוב אחר תנועות הצבא של קוריאה הצפונית, במיוחד אחר שיגור טילים - שוושינגטון מאמינה שיתבצע בשבועות הקרובים.

במקביל למתיחות בגבול שבין הקוריאות, גם בגבול שבין קוריאה הצפונית לסין המתיחות עולה: סין הורתה לצבאה המוצב בגבול להגביר עירנות, וגורמים בצבא ארה"ב טוענים כי הסינים תגברו את כוחותיהם לאורך הגבול מאז שעלתה המתיחות בחצי האי בחודש שעבר. על פי הדיווח, סין העבירה לגבול חיילים, מטוסי קרב וספינות טילים.

בכירים במפלגה הקומוניסטית הסינית העלו בעבר חשש, שבמצב בו תתמוטט ההנהגה בקוריאה הצפונית סין תוצף במיליוני פליטים צפון קוריאנים עניים שיבקשו מקלט בתחומה והיא תיאלץ לדאוג להם, כך שלממשל בבייג'ינג אין שום אינטרס למוטט את ההנהגה בפיונגיאנג. בסין עצמה מתגוררים כבר היום סמוך לגבול כשלושה מיליון קוריאנים.

קים ג'ונג און ומפות התקיפה בארה"ב (dailymail\\Reuters)

"קוריאה הצפונית לא תשיג דבר אם תאיים"

אתמול דווח כי ארה"ב שלחה מטוסי חמקן מדגם F-22 לקוריאה הדרומית על מנת שיצטרפו לתמרונים צבאיים במדינה. בוושינגטון התחייבו לאחרונה להגן על קוריאה הדרומית מפני איומיה של שכנתה הקומוניסטית, והתרגיל התבצע כחלק מהבנות אלו.

מטוסי החמקן המריאו אתמול מיפן לשדה התעופה אוסן בדרום קוריאה, הבסיס הצבאי הגדול ביותר של ארה"ב במדינה, כך מסרו נציגי הצבא האמריקני בבסיס. ההצהרה ניתנה על מנת לשכנע את קוריאה הצפונית להפסיק עם איומיה כלפי קוריאה הדרומית וארה"ב.

"קוריאה הצפונית לא תשיג דבר אם תאיים ותעורר פרובוקציות, אלא רק תוביל את המדינה לבידוד בין לאומי גדול יותר", נמסר בהצהרה.