ארה"ב מתגברת את כוחותיה בקוריאה הדרומית

בעקבות איומיו החוזרים של מנהיג קוריאה הצפונית קים ז'ונג-און, החליטה ארה"ב לשלוח מטוסי חמקן ומפציצים אל קוריאה הדרומית. המטוסים נשלחו על מנת לדמות תקיפה בקוריאה הצפונית אם זו תתקוף, ואף לתמוך בקוריאה הדרומית עליה התחייבה להגן מפני שכנתה מצפון

ז'ונג און צופה בניסוי הגרעיני. ארכיון (רויטרס)

ארה"ב שלחה מטוסי חמקן מדגם F-22 לקוריאה הדרומית על מנת להצטרף לתמרונים צבאיים במדינה. בוושינגטון התחייבו לאחרונה להגן על קוריאה הדרומית מפני איומיה של שכנתה הדיקטטורית מצפון, והתרגיל התבצע כחלק מהבנות אלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטוסי החמקן המריאו אתמול מיפן לשדה התעופה אוסן בדרום קוריאה, הבסיס הצבאי הגדול ביותר של ארה"ב במדינה, כך מסרו נציגי הצבא האמריקני בבסיס. ההצהרה ניתנה על מנת לשכנע את קוריאה הצפונית להפסיק עם איומיה כלפי קוריאה הדרומית וארה"ב.

"קוריאה הצפונית לא תשיג דבר אם תאיים ותעורר פרובוקציות, אלא רק תוביל את המדינה לבידוד בין לאומי גדול יותר" נמסר בהצהרה. האפיפיור החדש פרנציסקוס הראשון הודיע אף הוא כי הוא קורא למהלכים דיפלומטיים על מנת לפתור את המתיחות בין 2 הקוריאות.

חיילי קוריאה הצפונית באימונים. ארכיון (רויטרס)

קוריאה הצפונית ביצעה ניסוי גרעיני שלישי במספר

המתיחות הגיעה לשיאה לאחר שהמנהיג החדש של קוריאה הצפונית, קים ז'ונג-און, הורה לצבאו בחודש פברואר לבצע ניסוי גרעיני, שלישי במספר מאז שנת 2006. הניסוי בוצע למרות אזהרת שכנתה - סין, ולמרות הסנקציות שהוטלו עליה בגינו. הסנקציות שהוטלו ע"י מועצת הביטחון באו"ם רק גרמו לז'ונג-און לאיים במלחמה כנגד סיאול ווושינגטון.

ארה"ב ביצעה לפני מספר ימים תמרון צבאי של חמקנים מסוג B-2 עם יכולת הפצצה מעל קוריאה הדרומית לאות הזהרה. בתגובה, קוריאה הצפונית הודיעה אתמול כי היא "נכנסת למצב מלחמתי" עם זו הדרומית. כמו כן, הורה המנהיג ז'ונג-און ליחידות הטילים לכוון את הטילים אל עבר קוריאה הדרומית, בסיסי ארה"ב בעולם ואף לארה"ב עצמה.

ארה"ב לא נקבה במספר המטוסים ששלחה לאימונים עם קוריאה הדרומית, אך בהצהרה נמסר כי הצבא האמריקני מבצע אימונים רבים בקוריאה הדרומית, וזאת כדי לתרגל תקיפות בקוריאה הצפונית אם זו תתקוף ראשונה.