האפיפיור פרנציסקוס: "הסכסוך הישראלי-פלסטיני ארוך מדי"

מנהיג העולם הקתולי נשא היום דרשה לרגל חג הפסחא, ובמהלכה התייחס למספר סוגיות בוערות כגון מלחמת האזרחים הגואה בסוריה, וקרא לחדש את שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים

"הסכסוך נמשך זמן רב מדי". פרנציסקוס (רויטרס)

לרגל חג הפסחא, נשא האפיפיור הטרי פרנציסקוס את הדרשה המסורתית למול עיניהם של כרבע מיליון מאמינים, ובה קרא להפסקת האלימות בסוריה, גינה את אווירת המלחמה האופפת את חצי האי הקוריאני וציין כי לדעתו, הסכסוך בין ישראל לפלסטינים "נמשך זמן רב מדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדבריו, דחק פרנציסקוס בשני הצדדים לחדש את שיחות השלום ביניהם ולהביא לסיום הסכסוך. הוא אף התייחס למלחמת האזרחים בסוריה שממשיכה לגבות מדי יום קורבנות. "כמה סבל יהיה עד שיימצא פתרון בנושא הזה?", תהה מנהיג העולם הקתולי.

לקראת סוף הדרשה, הביע האפיפיור תקווה כי "רוח שלום" תבוא על חצי האי הקוריאני, שם מנשבות רוחות מלחמה כשאתמול הודיע מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, כי ארצו נמצאת ב"מצב מלחמה" מול שכנתה מדרום.

צפו: אירועי חג הפסחא בעולם הנוצרי

בקריית הוותיקן נערכים היום האירועים המרכזיים של החג הנוצרי המציין את קימתו לתחייה של ישו. גם בכנסיית הקבר בירושלים מצוין החג, שם צליינים נוצרים מכל רחבי העולם חוגגים את תחייתו של ישו ביום השלישי לאחר צליבתו.

חג הפסחא הוא חג נוצרי המציין את תחייתו של ישו. על פי האמונה הנוצרית, ישו קם לתחייה שלושה ימים לאחר שנצלב ונקבר בירושלים לפני יותר מ-2000 שנה. החג, שנחגג בעבר בסמוך לחג הפסח היהודי והופרד ממנו במאה ה-4 לספירה, נקבע ליום ראשון שאחרי הירח המלא של חודש האביב. לפיכך, חג הפסחא נחגג תמיד ביום ראשון שבין ה-22 במרס ל-25 באפריל.