צרות של מעצבים: קנס בגובה מיליוני אירו לדולצ'ה וגבאנה

בית המשפט האיטלקי החליט לדחות את ערעורם של זוג מעצבי העל והטיל עליהם תשלום קנס בסך יותר מ-300 מיליון אירו. השניים הואשמו לפני כשנתיים בהעלמת מס בסכום העולה על מיליארד אירו

מעצבי האופנה האיטלקיים דולצ'ה וגבאנה ייאלצו לשלם קנס בגובה 343 מיליון אירו בגין העלמת מס. בית המשפט הגבוה לענייני מס במילאנו הטיל על השניים את הקנס הגבוה לאחר שדחה את ערעורם על פסיקה משפטית מוקדמת שקבעה כי עליהם לשלמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט האיטלקי קיבל את ההחלטה לדחות את הערעור שהגישו זוג מעצבי העל, זאת לאחר שלפני כשנתיים הרשיע בית דין בערכאה נמוכה יותר את השניים בהעלמת מס בסכום אסטרונומי המסתכם ביותר ממיליארד אירו. כתב האישום שהוגש אז לבית המשפט, ייחס לשניים אישומים הנוגעים לפעולות שביצעו בכדי להימנע מתשלום מס עבור רווחיהם.

השניים פעלו מול חברות ברחבי העולם בכדי להימנע מניכוי מס באופן מקסימלי בניגוד לחוק. בית המשפט פסק אז כי על פי תחשיב העבירות שביצעו, עליהם לשלם כמיליארד דולרים, סכום שהופחת בהתאם לגובה הקנסות הקבועים בחוק האיטלקי. למרות זאת, השניים ערערו על ההחלטה באמצעות עורכי דינם. הפעם, לאחר החלטת בית המשפט הגבוה לענייני מס במילאנו, ייאלצו המעצבים להכניס ידיהם אל כיסי מכנסיהם המחויטים בכדי להשיב את חובם לרשויות האיטלקיות.