מגדל אייפל נפתח מחדש למבקרים

המשטרה פתחה מחדש את מגדל אייפל שבפריז למבקרים, זאת לאחר התרעת שווא שהתקבלה בנוגע לפיצוץ באתר. כ-1,500 תיירים פונו מהמגדל בעקבות שיחת טלפון שהתריעה כי "הערב יתרחש פיגוע גדול"

התרעה מפני פיגוע. מגדל אייפל (AP)

המשטרה הצרפתית פתחה מחדש את מגדל אייפל למבקרים, זאת לאחר שפונה בעקבות התרעת שווא שהתקבלה אמש. המשטרה פתחה במאמצים לזיהוי המקור לשיחת הטלפון בה דווח כי פיגוע גדול עלול להתרחש במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשעה 21:30 יבוצע פיגוע במגדל אייפל" - זה המסר שהתקבל אמש בתחנת המשטרה בפריז, והקפיץ את כוחות הביטחון הצרפתיים. השעה אמנם חלפה ופיגוע לא בוצע - אבל כוחות הביטחון סרקו את המגדל מהמסד עד הטפחות, ובסופו של דבר התברר כי זו הייתה אזעקת שווא.

מגדל אייפל, אתר התיירות הפופולרי ביותר בצרפת והסמל הידוע ביותר של פריז, פונה אמש ממבקרים לאחר שהתקבלה במטה המשטרה בפריז שיחת טלפון אנונימית ובה ההתרעה מפני פיצוץ שיתרחש בו בשעה 21:30 בדיוק (שעון צרפת).

קרוב ל-1500 תיירים, אנשי תחזוקה ואבטחה פונו מאזור המגדל ומאתרי התיירות הידועים הסמוכים לו. כוחות משטרה וכלבי גישוש ביצעו סריקות במקום על מנת לנסות ולאתר חשודים או מטעני חבלה שהונחו באזור, ולאחר סקירה מקיפה לא נמצא דבר, והמקום חזר לשגרה.

איומים מסוג זה המתקבלים במשטרת צרפת אמנם די שכיחים, אבל הפעם האיום נלקח ברצינות הן לאור הכוחות הגדולים שנפרסו בשטח והן לאור מעורבותה של צרפת במלחמה נגד תאי הטרור במאלי שבאפריקה והאיומים בנקמה שבאו בעקבותיה.