חשש: אלפי מטופלים בארה"ב נדבקו בנגיף האיידס וצהבת במרפאת שיניים

תסריט בלהות בארה"ב: חשד כי אלפי בני אדם שטופלו במרפאת שיניים אחת באוקלהומה נחשפו לנגיף האיידס ולמחלות זיהומיות אחרות, לאחר שרופא השיניים הפר במשך שנים את כללי החיטוי

נדבקו בנגיף האיידס בגלל רשלנות הרופא? רשויות הבריאות בארה"ב חוקרות חשד שאלפי בני אדם שטופלו במרפאת שיניים בעיר טולסה שבמדינת אוקלהומה נחשפו לנגיף שעלול לגרום לאיידס ולסוגים שונים של צהבת. זאת, עקב כך שכל כללי הזהירות, הבטיחות והחיטוי במרפאה הופרו במשך שנים ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-7000 בני אדם שטופלו בשש השנים האחרונות במרפאת השיניים של ד"ר סקוט הרינגטון בטולסה החלו לקבל מאתמול מכתבים מרשויות הבריאות ובהם בקשה ללכת ולהיבדק אם הם נושאים בגופם נגיפים של איידס או של צהבת.

 

המרפאה שנסגרה בארה"ב (חדשות 2)

נגיפי איידס וצהבת נמצאו במרפאה

משרד הבריאות באוקלהומה הודיע כי במרפאתו של רופא השיניים, שגם העסיק סייעניות שלא הוכשרו לתפקיד, נמצאה נוכחות של נגיפי צהבת ואיידס, וזאת בעקבות מספר עצום של הפרות בריאות וחוקי בטיחות וחיטוי.

רופא השיניים, שנאלץ לסגור את מרפאתו בשבוע שעבר, מואשם בניהול מרפאה לא היגיינית ללא ביצוע תהליכי סטריליזציה, העסקת סייענים באופן לא חוקי ורשלנות פושעת בטיפול בחולים.

הליך חיטוי כלים רפואיים (חדשות 2)
מסתבר שהרופא, ששמר את תיקיהם של אלפי המטופלים שלו רק מ-2007, אפשר לעוזריו לבצע הליכים שרק רופאים מוסמכים לבצע, ובנוסף - גם לא ניהל רישום של מתן תרופות מסוכנות והשתמש בחומרים שפג תוקפם. עכשיו יש אלפי אנשים באוקלהומה שחיים בפחד נוראי - עד שיתקבלו תוצאות הבדיקות שלהם - שמא נדבקו בנגיפים של איידס וצהבת פשוט בגלל רשלנות פושעת של רופא שיניים אחד.