בולגריה: "לא נבקש להכריז על חיזבאללה כטרוריסטים"

לאחר התפטרותו של ראש ממשלת בולגריה בתחילת החודש, מודיע ראש הממשלה הזמני ריאקוב כי ארצו לא תיזום תהליך בו האיחוד האירופי – אליו משתייכת בולגריה – יכריז על חיזבאללה כארגון טרור, למרות פיגוע הטרור שבוצע על ידי האיחוד בבורגס, בו נרצחו 5 ישראלים ואזרח בולגרי

הפיגוע בבורגס, יולי 2012 (חדשות 2)

ממשלת בולגריה אומרת כי היא לא תדחוף את חברותיה לאיחוד האירופי להכריז על חיזבאללה כארגון טרור, למרות שבפיגוע שנערך בשטחה בקיץ האחרון נהרג אזרח בולגרי וחמישה אזרחים ישראלים - פיגוע שחיזבאללה מואשמת על ידי ישראל ובולגריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הממשלה הבולגרית הודיעה כי תציג בפני חברותיה לאיחוד את הממצאים שאספה אודות הפיגוע. בכיר בולגרי סיפר בחודש שעבר כי החקירה מצביעה בבירור שחיזבאללה עומד מאחורי הפיגוע בנמל התעופה של בורגס.

מארין ריאקוב, ראש הממשלה הזמני של בולגריה, אומר כי ארצו "לא תיזום תהליך במסגרתו יוחרמו ארגונים או בני אדם". ריאקוב אמר את הדברים ביום שישי בטקס פרידה מהשגריר הלבנוני בסופיה, שהודיע מצידו כי ממשלת לבנון תומכת בחקירת הפיגוע.

מבין 27 מדינות האיחוד האירופי רק הולנד מגדירה את חיזבאללה כארגון טרור. ישראל וארה"ב קראו לאחר הפיגוע בבורגס להכריז על חיזבאללה כארגון טרור בכל מדינות האיחוד האירופי. בולגריה היא המדינה האחרונה שהצטרפה לאיחוד האירופי, ב-2007, לצד רומניה שכנתה מצפון.