חברת התעופה הארמנית פשטה רגל

עוד חברת תעופה קורסת: המוביל הלאומי של ארמניה, "ארמאוויה", הודיע אתמול על פשיטת רגל והפסקת כל טיסותיה. כמו ספנאייר, ווינדג'ט ומאלב בשנה שעברה, נראה כי עוד חברה תשאיר בישראל רוכשי כרטיסים מאוכזבים. יש ברשותכם כרטיס לארמניה בחברה? קראו מהן האפשרויות שלכם

עוד חברה קרסה. נתב"ג, ארכיון (חדשות 2)

ההאטה הכלכלית בעולם גובה קורבן נוסף בענף התעופה: המוביל הלאומי של ארמניה, חברת התעופה "ארמאוויה", הודיעה אתמול על פשיטת רגל ועל הפסקת כל טיסותיה. החברה מפעילה טיסות מארמניה לישראל, וקיים חשש לכסף ששולם עבור הכרטיסים - שכעת הם חסרי ערך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת התעופה ארמאוויה (Armavia) הייתה המוביל הלאומי של ארמניה, מדינה בת 3 מיליון תושבים הממוקמת בהרי הקווקז, ממזרח לטורקיה ומדרום לגיאורגיה. החברה הפעילה 11 מטוסים ל-20 יעדים ברחבי אירופה ואסיה, כולל קו טיסה לנתב"ג שהיה אמור להתחדש בתחילת מאי, עם שלוש טיסות בשבוע לכל כיוון.

העיתון "וושינגטון פוסט" מדווח כי למרות שהחברה הודיעה כי טיסותיה ייפסקו החל מה-1 באפריל, יום שני הקרוב, כל טיסותיה בוטלו כבר אתמול. גם באתר של נמל התעופה המקומי נראה כי כל טיסות החברה אכן בוטלו.

קריסת חברת התעופה מהווה מכה לכלכלת המדינה, שמנסה לעודד תיירות אליה. בין השאר, בשנה שעברה הזמין משרד התיירות הארמני את צוות חדשות 2 כדי להראות לתייר הישראלי את מה שיש למדינה הקטנה להציע. כעת, רק חברת ארקיע הישראלית מפעילה טיסות למדינה, אך מדובר רק בקומץ טיסות שיופעלו במהלך הקיץ.

יש ברשותי כרטיס של ארמאוויה, מה לעשות?

קוד יאט"א של ארמאוויה הוא U8. אם זהו המספר שמופיע בתחילת כרטיס הטיסה - הכרטיס הוא של החברה שקרסה. במקרים רבים קריסה של חברת התעופה משמעה שהכסף אבוד, אבל זה לא המקרה תמיד. אם ברשותכם כרטיס של החברה, כדאי לפעול על פי הצעדים הבאים:

אם הכרטיס הוזמן באחד מאתרי האינטרנט אך עדיין לא נוצל, יש ליצור קשר עם חברת האשראי ולבקש לבטל את העסקה ובמקביל להזמין טיסה בחברה אחרות. ניתן להגיע ולצאת מארמניה בין השאר באמצעות החברות טרנסאירו ואירופלוט דרך מוסקבה, עם CSA דרך פראג, עם אוסטריאן אירליינס דרך וינה או עם אליטליה דרך רומא. לנוסעים החוזרים אין מנוס בשלב הזה מלהזמין את הכרטיס בחזרה על חשבונכם.

היה וכרטיס הטיסה הוזמן דרך סוכנות נסיעות, יש ליצור קשר עם הסוכנות. ברוב המקרים הסוכנויות יזמינו עבורכם טיסות חלופיות, אך בשלב הזה ניתן להגיע למדינה רק דרך יעד ביניים המאריך את הדרך. בנוסף, כדאי לבדוק את ביטוח הנסיעות שלכם. חלק מהביטוחים מכסים מצב כזה, והם יחזירו לכם את עלות הטיסה או ידאגו לכם לטיסה חלופית.