בדרום אפריקה מרגיעים: "שיפור במצבו של נלסון מנדלה"

אלפים עדיין מתפללים לשלומו של נשיא דרום אפריקה לשעבר נלסון מנדלה שעדיין מאושפז בבית החולים במדינה בשל זיהום בריאה. "מצב רוחו טוב והוא אף אכל ארוחת בוקר מלאה", הרגיעו היום גורמים רשמיים ביוהנסבורג. גם ברק אובמה איחל החלמה מהירה: "הוא סמל לשלום ומנהיגות"

מתפללים לשלומו, מנדלה (AP)

נשיא דרום אפריקה נלסון מנדלה אושפז אמש בבית החולים בעקבות זיהום בריאותיו - היום מבהירים בארצו כי חל שיפור במצבו ושהוא אינו נמצא במצב של סכנת חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מצב רוחו של הנשיא לשעבר טוב והוא אף נהנה מארוחת בוקר מלאה", נכתב בהצהרה רשמית של ממשלת דרום אפריקה שגרמה לאנחת רווחה בקרב מאות האלפים שהתפללו לשלומו של המנהיג הכריזמטי.

אך לא רק אזרחי המדינה דאגו לשלומו, גם נשיא ארה"ב ברק אובמה שלח איחולי החלמה למנדלה באיגרת מיוחדת. "כשאתה חושב על אדם בודד המייצג את ערך המנהיגות והשוויון אנחנו שואפים, השם הראשון שעולה הוא של נלסון מנדלה", כתב אובמה. "אנחנו מאחלים לו כל טוב".

מנדלה בן ה-94 סובל בשנים האחרונות מבעיות בריאותיות שונות והוא נמנע מלהופיע בפומבי. הוא זכה בפרס נובל לשלום בעקבות פעילותו לסיום שלטון האפרטהייד במדינתו. בשל פעילותו הוא הפך לסמל של מנהיגות עבור בני ארצו, והעולם כולו.

בדרום אפריקה פעלו מאז הפרסום אודות אשפוזו לנסות ולהוריד את מד הלחץ בקרב תושבי המדינה. הנשיא המכהן ג'ייקוב זומה ביקש להתפלל עבור שלומו של מנדלה. "צריך לזכור כמובן שהוא כבר לא צעיר, לא צריך להיבהל בכל פעם שהוא עובר בדיקות שגרתיות", הבהיר זומה.