קפריסין: 4 שנות מאסר לפעיל חיזבאללה

בית המשפט בקפריסין גזר את העונש על צעיר בעל אזרחות לבנונית ושוודית, שהורשע באיסוף מידע על תיירים ישראלים במטרה לסייע לארגון הטרור הלבנוני לבצע פיגוע בשטח המדינה. הוא נעצר רק שבועיים לפני שחיזבאללה הוציא לפועל את הפיגוע בבורגס

פעיל החיזבאללה משחזר את מהלכיו (AP)

בית המשפט בקפריסין גזר היום ארבע שנות מאסר על פעיל חיזבאללה, שהורשע בתכנון תכנן לפגוע בתיירים ישראלים באי. חוסם טאלב יעקוב הורשע בחמישה סעיפים של השתתפות בארגון פשע ובכוונה לבצע פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום נגד יעקוב, בן 24, מתאר איך ביצע מעקבים אחרי מטרות ישראליות באי, בעיקר בסביבות נמל לימסול ובנמל התעופה בלרנקה, מתוך כוונה לסייע לארגון הטרור הלבנוני לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע נגד תיירים ישראלים בבורגס שבבולגריה בקיץ האחרון, בו נרצחו חמישה תיירים ישראלים ונהג האוטובוס הבולגרי.

יעקוב, בעל אזרחות לבנונית ושוודית, נעצר כשבועיים לפני ביצוע הפיגוע בבולגריה. בבית המשפט הוא הודה כי פעל בשירות בחיזבאללה, אך הכחיש שסייע לביצוע פיגוע טרור. על פי כתב האישום, התכנון היה לבצע פיגוע בחלקו הדרומי של האי, ולא בחלקו הצפוני הכבוש בידי טורקיה. מספר הישראלים המבקרים בחלק זה של האי מדי שנה הוא זעום.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה לגזר הדין כי "ישראל מברכת על החלטת בית הדין וקוראת להכללת ארגון החיזבאללה ברשימת הטרור של האיחוד האירופי. הכללת החיזבאללה, שעדיין אינו רשום ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד, וכן הטלת סנקציות על הארגון ופעיליו ואכיפה בהתאם הינם קריטיים למאמץ הלחימה בטרור החיזבאללה החוזר ונשנה על אדמת אירופה ולמניעת פיגועי טרור נוספים". בניגוד למדינות האיחוד האירופי, ארה"ב וישראל מכירות בחיזבאללה כארגון טרור.