"חיזבאללה אחראי לפיגוע בבורגס"

בולגריה מפרסמת ראיות חדשות, המוכיחות כי המתכננים של הפיגוע בבורגס שגבה את חייהם של 5 ישראלים הם פעילי חיזבאללה. ארגון הטרור הלבנוני מכחיש קשר לפיגוע, ומנסה למנוע מהאיחוד האירופי להכניס אותו לרשימת ארגוני הטרור

הפיגוע בבורגס בו נהרגו 5 ישראלים. ארכיון (חדשות 2)

בולגריה הודיעה כי תספק הוכחות נוספות לכך שארגון החיזבאללה תכנן את פיגוע הטרור בבורגס ביולי בשנה שעברה. בפיגוע נרצחו חמישה ישראלים, וכתוצאה, בולגריה רוצה לשכנע את האיחוד האירופי להוסיף את הארגון הלבנוני לרשימת ארגוני הטרור. בתחילת החודש שעבר אף האשימו בבולגריה באופן רשמי את חיזבאללה בביצוע הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, כיומיים לאחר שהתקבלו תוצאות החקירה, הממשלה הבולגרית התפטרה בשל מחאות על רקע המצב הכלכלי, ולכן התוצאות הסופיות מגיעות רק עכשיו. בניגוד לבולגריה, רוב מדינות אירופה מסתייגות מצירוף חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור, כיוון שלטענתם הדבר יגביר את חוסר היציבות בלבנון ובמזרח התיכון.

הדיפלומט מרין רייקוב, שמונה לראש הממשלה הזמני של בולגריה עד הבחירות במאי, אמר היום כי כמה מדינות באיחוד האירופי "לא שוכנעו מספיק" מהראיות שסיפקה בולגריה. "עבור בולגריה, יש חשיבות מרכזית לכך שתהיה עמדה אחידה וקונצנזוס באיחוד האירופי בנושא", אמר לכתבים במהלך ביקור במטה נאט"ו. עוד אמר רייקוב כי "בכוונתנו להמשיך בחקירה ולהמשיך לעבוד בנושא ברצינות רבה, בצורה פעילה מאוד. נספק את ההוכחות הנדרשות".

עם זאת הוסיף ראש ממשלת בולגריה כי "זה לא תפקידנו ליזום את ההליך הטכני של הכנסת חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור של האיחוד. אני חושב ששותפותינו יהיו מסוגלות לעשות זאת מרגע שיגיעו לרמה מסוימת של הסכמה על הנושא".