מחאה בניו יורק: קמפיין נגד ישראל

שבוע לאחר ביקור אובמה בארץ, יוצאת קבוצת מוסלמים אמריקנים בקמפיין נגד התמיכה הבלתי מסויגת בישראל. "די לאפרטהייד", נכתב בשלטים שנתלו ברחבי העיר. לדברי יוזמי מסע הפרסום האנטי-ישראלי, משלם המסים האמריקני מסייע לבניית ההתנחלויות ו"לשוד האדמות הפלסטיניות"

קמפיין אנטי-ישראלי חדש מאיים לכבוש את ניו יורק: קבוצת מוסלמים אמריקנים פרסמו שורה של שלטי חוצות בתחנות רכבת ובאוטובוסים שבהם נמתחת ביקורת על התמיכה הבלתי מסוייגת של הממשל האמריקני בישראל. "אמריקה נותנת לישראל 3 מיליארד דולר בשנה כדי לממן את מדיניות האפרטהייד", נכתב על השלטים ולצידם הדרישה: "הפסיקו את הסיוע האמריקני לישראל עכשיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מה שהצית מחדש את הדיון סביב סוגיית התמיכה הוא ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל בשבוע שעבר. "זה רק מוכיח את החד-צדדיות של הממשל האמריקני הנוכחי", טען יוזם הקמפיין, חאת'ם בזיאן, בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס. "אובמה מדבר כאילו יש לו יחס ניטרלי לסכסוך, בזמן שהוא מממן את הביקור הזה מהמסים שאנו משלמים. המדיניות האמריקנית היא כישלון - הפכנו לסוג של קבוצת מעודדות למדיניות הישראלית".

שלטים נתלו ברחובות (חדשות 2)

"שוד של האדמות הפלסטיניות"

הארגון האיסלאמי שאותו מנהל ביזאן טוען כי משלם המסים האמריקני מסייע לבנייה בהתנחלויות - שאותן מכנים יוזמי הקמפיין "שוד של האדמות הפלסטיניות". במסיבת עיתונאים של הארגון שהתקיימה ברכבת התחתית במנהטן נאמר כי "זהו צעד ראשון וחיוני לבלימת מדיניות האפרטהייד ותמיכת הממשל האמריקני במדיניות של ישראל. זה חשוב לחיזוק חברינו".

בניו יורק, מקום המזוהה בדרך כלל עם תמיכה בלתי מסוייגת בישראל, שלל תגובות שונות ליוזמה. "אני לא יודע אם תהיה לזה השפעה על המדיניות" אמר מילט גאיפמן, פרופסור מאוניברסיטת ייל.

"אני תומך בשלום, אבל המודעות האלה הן פשוט פרובוקציה", אמר אדם אליסון, תושב התפוח הגדול. "אני לא באמת יודע מדוע אנו נותנים לישראל סיוע של 3 מיליארד דולר - זו שאלה טובה".