פטראוס התנצל על הרומן שהביא להתפטרותו

ראש ה-CIA לשעבר הגנרל בדימוס דייויד פטראוס, שהתפטר בחודש נובמבר האחרון בעקבות רומן שניהל מחוץ לנישואים, מתנצל היום לראשונה בפומבי. בכנס וטרנים שבו השתתף הוא הודה: "גרמתי כאב רב למשפחתי"

חודשים ספורים לאחר שנחשף הרומן מחוץ לנישואים שניהל עם כותבת הביוגרפיה שלו, מתייחס היום לראשונה הגנרל דייויד פטראוס, ראש ה-CIA לשעבר, לפרשה שהביאה להתפטרותו. "אני מצטער על מה שקרה", אמר בכנס של יוצאי צבא ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מודע לחלוטין שרואים אותי היום באור שונה לחלוטין מאשר לפני שנה", אמר פטראוס בפני הקהל האוהד, שמנה כ-600 מוותיקי צבא ארה"ב שלחמו בעירק ובאפגניסטן. "אני יודע שהמעשים שלי הם שגרמו למה שקרה, אז הרשו לי לומר עד כמה אני מתחרט ומצטער על הנסיבות שהביאו להתפטרותי וגרמו כאב רב למשפחתי, לידידיי ולתומכיי".

פטראוס התקבל בחום בכנס שנערך באוניברסיטת דרום קליפורניה. הנוכחים באולם ליוו את כניסתו למקום במחיאות כפיים סוערות והוא אף זכה להתחיל את הערב בחיתוך העוגה, משימה השמורה באופן מסורתי לקצין בעל הדרגה הגבוה ביותר באירוע.

המאהבת נחשפה למידע רגיש

הפרשה שהסעירה את התקשורת האמריקנית החלה בחודש נובמבר האחרון, אז התגלה שפטראוס, ראש סוכנות הביון האמריקנית ניהל רומן עם פאולה ברודוול, עיתונאית שנטלה חלק בכתיבת הביוגרפיה שלו. על פי חלק מהטענות, ברודוול נחשפה במהלך אותה תקופה למידע רגיש ולמסמכים מסווגים.

במכתב הפרישה שהגיש לנשיא אובמה, ציין פטראוס כי במעשיו הפגין "שיקול דעת לקוי". לדבריו, "התנהגות מסוג זה אינה מקובלת, גם כבעל וגם כעומד בראש ארגון מכובד דוגמת ה-CIA". ארגון הביון האמריקני אוסר על אנשיו לקיים כל קשר מחוץ לנישואים, מחשש שייסחטו.